Bakalova společnost OKD šetří. Letos nebudou ani Hornické slavnosti

28. 7. 2013 17:44

Jediný producent černého uhlí v České republice, firma OKD, ruší Hornické slavnosti. Ty se každoročně pořádaly na Den horníků v Karviné a Stařiči na Frýdecko-Místecku. Firma své rozhodnutí vysvětlila nedostatkem peněz.

Bakalova společnost OKD šetří. Letos nebudou ani Hornické slavnosti
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Těžba hnědého uhlí
reklama

„Vzhledem k situaci na trzích se skutečně díváme na každou korunu. Především nám ale nepřijde vhodné pořádat slavnosti v takto náročné době, kdy jsme nuceni propouštět a požadujeme po všech zaměstnancích, aby se zapojili do úspor. K hezké tradici Hornických slavností, která je poděkováním horníkům za jejich náročnou práci, se chceme vrátit ihned poté, co se nám podaří vyřešit aktuální záležitosti a stabilizovat ekonomickou situaci. Pevně věřím, že se k tradici vrátíme již příští rok,“ řekl deníku Právo předseda představenstva Jan Fabián.

Firma, jejímž majoritním vlastníkem je miliardář Zdeněk Bakala, se přesto hodlá zúčastnit pietní akce za zahynulé horníky. Akce by se měla, jako každý rok, konat 5. září u sochy horníka, která stojí na Univerzitním náměstí v Karviné. "Společnost OKD tím chce jasně ukázat, že této iniciativy, která je mezi českými privátními firmami ojedinělá, se úsporná opatření nedotknou,“ dodává Fabián.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

4:40 Vrchní z restaurace dorazil na úřad práce se zlatým prstenem na palci. Dodnes vzpomínají na jeho výstup i požadavky

Přijít o místo je v posledních měsících celkem běžná věc. Navzdory konstatování ministryně Maláčové …