Hejtmani v Brně budou jednat o ekonomice, sejde se "krajský NERV"

12.01.2012 6:55

Hejtmani budou dnes v Brně jednat o rozpočtech a aktuální ekonomické situaci krajů i ČR. Poprvé se sejde krajská ekonomická rada (ERAK) složená z expertů, kteří mají hejtmanům radit a vytvářet scénáře dopadů krize na regiony i jejich veřejnou správu. Schůze bude součástí pravidelného jednání Asociace krajů ČR, řekl ČTK její šéf a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Hejtmani v Brně budou jednat o ekonomice, sejde se "krajský NERV"
Foto: Hans Štembera
Popisek: První místopředseda ČSSD Michal Hašek
reklama

 Hejtmani zasednou ve vládní vile v Hroznové ulici. Asociace krajů ČR ustavila svou ekonomickou radu v prosinci. Předsedá jí ekonom Jan Švejnar, místopředsedou je ekonomický expert ČSSD Jan Mládek. "Rada nemá být trucpodnikem vůči Národní ekonomické radě vlády, ale jejich činnost se bude prolínat," uvedl Hašek už dřív.

Hejtmani budou jednat i s církevními hodnostáři

Hejtmani se také setkají s lichtenštejnskou velvyslankyní J. J. Marií Piou Kothbauerovou. Jihomoravský kraj byl prvním v ČR, který s Lichtenštejny před lety navázal kontakt, a to ještě před pozdějším navázáním oficiálních diplomatických styků obou států. Nyní region plánuje s Lichtenštejnskem hospodářskou spolupráci.

Brněnské jednání Asociace krajů ČR bude dvoudenní, v pátek se hejtmani sejdou s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou a olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem. Budou řešit církevní restituce.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejvyšší dluhy mají Pražané

13:08 Nejvyšší dluhy mají Pražané

Už třetí rok po sobě se snížil průměrný dluh obyvatel naší země. Zatímco v roce 2018 šlo o zhruba 28…