Suchánek: Zvýšení ceny benzínu o další dvě koruny by bylo nebezpečné

23.08.2012 23:04

Předseda rozpočtového výboru Pavel Suchánek sice hájí ODS a její kroky, jako například to, že se nebude snižovat spotřební daň. Zároveň ale v ČT připustil, že zvýšení ceny benzínu o další dvě koruny by bylo nebezpečné.

Suchánek: Zvýšení ceny benzínu o další dvě koruny by bylo nebezpečné
Foto: Redakce
Popisek: Pavel Suchánek
reklama

„Myslím, že zvýšení ještě tak o dvě koruny může být hodně nebezpečné,“ prohlásil Pavel Suchánek v Událostech, komentářích. Přesto ale hájil kroky ODS a vlády. Například to, že se nebude snižovat spotřební daň.

„Ta chvíle už byla, ale i teď je ta správná chvíle,“ vtipkoval o načasování takového kroku jeho oponent Milan Urban z ČSSD. Podle něj by se měla snížit spotřební daň na naftu. Problém podle něj je i to, že vládní poslanci ve výboru hlasovali pro její snížení, ale ve sněmovně už hlasovali jinak – se stranou.

Podle Suchánka je ale myšlenka, že snížením spotřební daně se zvýší spotřeba benzínu, pouze předpoklad, a to velmi nedůvěryhodný. Spíše by podporoval myšlenku zavedení množstevních slev například na mýtné. Je tak možné, že to bude podporovat i vláda.

„Já nevím, proč by se to mělo by-passovat takovým složitým způsobem,“ kroutil ale hlavou Urban. Vztah mezi snížením spotřební daně a cenou benzínu je podle něj dokázaný. „Nevymyslel to Milan Urban, ale říká to taková renomovaná instituce jako Vysoká škola ekonomická, Národohospodářská fakulta,“ hájil se.

„Já si myslím, že to moje hledisko je odborné,“ bránil se dál Suchánek. „Ta analýza má jediný závěr – dalo by se předpokládat. Není to dokázáno číslo,“ uzavřel.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství

19:35 Dáváme dáreček Němcům? Máme tu lidi, kteří nic nedělají, a platíme je. Vážné zprávy o našem hospodářství

Že u nás „nejsou lidi“? Ale jsou, jen je zaměstnáváme v oborech, které nám nic nepřinášejí, sdělila …