Svátky nesvátky, řetězce u nás prodávají dál. Makejte a mlčte, vzkazují personálu manažeři

06.04.2013 16:15 | Zprávy
autor: Václav Fiala

To, co je běžné za hranicemi naší republiky, kde si o svátcích, například těch nedávných, velikonočních, pomalu ani nenatankujete, je v českých zemích prý přežitek. Ano, na mysli tím máme zavřené obchody a další místa v období dnů označených v kalendáři červeně. Personál to ale tak úplně nevidí.

Svátky nesvátky, řetězce u nás prodávají dál. Makejte a mlčte, vzkazují personálu manažeři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Supermarket

Mnoho lidí pracujících v obchodním odvětví by na rozdíl od zákazníků, zvyk se zavřenými obchody v době, kdy si ostatní užívají volna, také uvítalo. Jenže na pracovní podmínky si už dlouho dobu občas postěžují jen ti nejodvážnější, kteří už vlastně nemají co ztratit. Mladé maminky nebo zahraniční pracovníci, především ze Slovenska nebo Ukrajiny, raději mlčí. Veřejným tajemstvím je, že si především od pokladen pomalu nemohou odskočit ani na toaletu. Natož, aby pomýšleli na volno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nábytek za 230 milionů. Rakušanův úřad nakupoval ještě po volbách

4:46 Nábytek za 230 milionů. Rakušanův úřad nakupoval ještě po volbách

Ministerstvo vnitra objednává nábytek za skoro čtvrt miliardy korun. Nejde o žert, ale o skutečnou z…