„Vystřílet Čechy.“ Víme, co čeká Pavla Novotného. Jde i o prezidenta

21.03.2023 8:04 | Zprávy

Novotného slova o vraždění, vyhánění a shazování z útesu příslušníků českého národa nezůstávají bez odezvy. Kromě podnikatele a komunálního politika Jana Čížka na starostu z ODS podal trestní oznámení i advokát Radek Suchý. Kromě hanobení národa se dle něho Novotný mohl dopustit i navádění k trestnému činu a podněcování k nenávisti. Upozorňuje, že Novotný má vysokou sledovanost, fotili se s ním i prezidentští kandidáti Pavel a Nerudová a vzhledem ke své minulosti by si měl být vědom toho, co říká. Advokát v oznámení, které předal ParlamentnímListům.cz, varuje, že Novotného slova by mohla vést k novému Jaromíru Baldovi.

„Vystřílet Čechy.“ Víme, co čeká Pavla Novotného. Jde i o prezidenta
Foto: Repro Instagram
Popisek: Pavel Novotný v nedobré náladě

Jak jsme již informovali, řeporyjský starosta Novotný natočil video, v němž mimo jiné vyzývá k vystřílení, házení z útesu, vyslání do války a věšení Čechů. A také velmi specificky: „Vás Čechy v noci vyhnat z baráku, zabít dítě, ženu podříznout, zapálit vám barák a nakopat vás do tý prdele, abyste pochopili, co to je válka… národ nevděčných udavačskejch prasat.“

Za tato slova už na něho podal trestní oznámení člen pražské SPD, Jan Čížek pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení národa a možná i trestného činu šíření poplašné zprávy. A distancovala se od nich i samotná ODS. Pro server PrahaIN však Novotný uvedl, že se trestních oznámení nebojí a výhrůžných dopisů také ne.

Kromě Čížka je o trestnosti Novotného slov přesvědčen i advokát Radek Suchý, který taktéž míní, že se starosta dopustil hanobení národa. „Takového trestného činu se dopustí ten, kdo mimo jiné veřejně hanobí některý národ nebo skupinu osob pro jejich národnost nebo politické přesvědčení. Činí-li tak tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, může být potrestán odnětím svobody až na tři léta. Já sám se chystám tento týden trestní oznámení rovněž podat a doufám, že i přes politizaci české justice nad tím tentokrát orgány činné v trestní řízení opět jen nemávnou rukou,“ uvedl advokát pro PL. V minulosti Suchý obhajoval ředitelku v tzv. šátkové kauze.

A dodal: „Je mi ho sice spíše líto, ale právě pro jeho veřejné angažmá je potřeba a namístě ukázat mu hranice, přes které nemůže jít nikdo z nás. Tolik asi k jeho existenci. Ještě si v té souvislosti musím povzdechnout nad tím, když si uvědomím v době inaugurace českého prezidenta, jak se u něj před volbami netrhly dveře a kandidáti jako generál Pavel nebo profesorka Nerudová či premiér Fiala měli potřebu se mu vetřít do přízně. Cosi to o nich vypovídá. O jejich inteligenci i politickém vkusu. Omlouvám se za ostřejší výrazivo, ale na existenci, jako je Novotný, nedokážu reagovat jinak. Trestní oznámení podám i přes svou vrozenou toleranci.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Co si slibujete od trestního oznámení na Novotného?

Je dobře, že jste ho podala, jeho slovník a urážky jsou fakt hodně za hranou. Ale myslíte, že nějaké trestní oznámení něco na jeho chování změní? A co je cílem toho oznámení? Předpokládám, že omluva, jen nevím, zda to není málo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ano, to je starosta z ODS , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevanpetr , 21.03.2023 10:57:39
Fiala, Pavel, Nerudová jej považuji za, své přátele. Jak mohou občané volit tohoto člověka do čela obce? Vždyť on je nenávidí. Proboha kam jste tu naši matičku českou dovedli. Stydím se za vás, stydím se za ODS, že takové individuum hyčkaji ve svém středu. Nedávno mě můj přítel ukázal Fialu ve společnosti Posselta, Habsburka, Tolnera jak propagují Panevropskou unii. Víte, mého dědu Němci v 44 popravili, bojoval proti nim, byl i legionář, otec byl totálně nasazen jako roč 1921 na nucené práce, vrátil se strašně zbedovany. Dnes když všichni nenávidí Rusko, já musím poděkovat Rusům, Ukrajincům, Rumunům ostatním národům, kteří nás osvobodili. Jinak jsme tu všichni dávno nebyli jako národ. Těch 144 tis sovětských vojáků a 360 tis našich hrdinů nás k tomu zavazuje. A pak přijde takový starosta a nás by pověsil. On není Čech? Takže toto bylo pro mě poslední kapkou k tomu, navždy zavrhnout ODS, kam až došla. A mlčí.

|  15 |  1

Další články z rubriky

„Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

20:57 „Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

Bylo Česko terčem ruských tajných služeb, které chtěly prostřednictvím španělsky mluvícího cizince z…