A jejda, zazněl výsměch Kalouskovi za „spáření se“ s Bursíkem. Někteří si dali záležet

17.07.2017 11:24 | Zprávy
autor: .

ANKETA Co přinese spojení TOP 09 a Bursíkovy strany LES? „Alespoň se zřetelně ukázalo, že jedinou opravdu pravicovou alternativou na české politické scéně je ODS,“ sdělil redakci předseda ODS Petr Fiala. Nedokážu si představit jediného voliče pravice, který by strávil ultrasocialistické názory Džamily Stehlíkové, řekl redakci další z pravicových politiků. Získali jsme i vyjádření Hradu.

A jejda, zazněl výsměch Kalouskovi za „spáření se“ s Bursíkem. Někteří si dali záležet
Foto: repro youtube kanál TOP 09
Popisek: Tisková konference TOP 09 a Bursíkovy strany LES ve Sněmovně

„Jsou s námi jak konzervativci, monarchisté a KAN, tak liberální LES. Když jde do tuhého, jdeme na barikádu demokracie spolu.“ Tak oznámil na svém facebooku předseda TOP 09 Miroslav Kalousek spolupráci s Liberálně ekologickou stranou, jejímž předsedou je Martin Bursík. „TOP 09 je konzervativní strana a ochrana životního prostředí pro příští generace je bytostně konzervativní téma. Velmi rádi proto využijeme spolupráce se stranou, která disponuje tímto potenciálem. A sdílí s námi hodnoty, co se týče ochrany parlamentní demokracie a zahraničního směřování země,“ řekl Kalousek na nedávné tiskové konferenci.

Podle šéfa strany LES Martina Bursíka se jeho uskupení rozhodlo netříštit síly demokratických stran a podpořit TOP 09, která jim prý svým programem je nejbližší. „Shodujeme se na zachování prozápadní orientace České republiky, posílení role v EU a v NATO, na podpoře lidských práv, antikomunismu a odporu proti oligarchizaci politiky,“ vysvětlil Martin Bursík. LES dodá na kandidátky sedm lidí. Nejznámější jsou filmařka Olga Sommerová a bývalá ministryně Džamila Stehlíková.

ParlamentniListy.cz se obrátily na české středové a pravicové politiky s anketní otázkou: Miroslav Kalousek ohlásil, že jde na barikádu demokracie a na kandidátku dosadí lidi z Bursíkovy strany LES. Co tomu říkáte? Bude to pro pravicové voliče atraktivní a stravitelné?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…