Bakala se zlobí na Nečase a píše mu: Už toho nechte

21.04.2012 9:23 | Zprávy
autor: jav

Uhlobaron Zdeněk Bakala reaguje na obviňování premiéra Petra Nečase. V otevřeném dopise se hájí proti obviněním z účasti na sporné privatizaci OKD, i proti slovům o nadstandardních vztazích s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem.

Bakala se zlobí na Nečase a píše mu: Už toho nechte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala

Nečas v rozhovorech pro Lidové noviny, Hospodářské noviny a týdeník Respekt opakovaně zmiňoval Bakalovo jméno v souvislosti s policií vyšetřovanou privatizací OKD. Bakala namítá, že privatizace OKD se vůbec neúčastnil. „Nikdy jsem se neúčastnil ani žádné jiné privatizace v České republice, vyjma případu Karlovarské Becherovky,“ uvádí.

Jeho finanční skupina převzala OKD od předchozích vlastníků, a podle Bakaly to bylo zcela standardní a průhledně čisté. „Převzetí proběhlo zcela standardně. Jedna z našich společností koupila od soukromých majitelů akcie čistě soukromého podniku Karbon Invest, který držel akcie v té době již zcela zprivatizovaného OKD,“ hájí se.

Celý dopis Zděňka Bakaly ZDE

OKD prosperuje

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…