Evropská unie chce řešit příliv imigrantů z Afriky tím, že členským státům EU přidělí kvóty. Dokonce se pro nás už zveřejnila některá čísla. Co si o tom myslíte?
Jsem zásadní odpůrcem Evropské unie, ne však proto, že bych měl něco proti kolektivní spolupráci, ale kdysi bylo RVHP a já EU považuji za nevydařený klon právě Rady vzájemné hospodářské pomoci. Ke všemu si myslím, že tentokrát se pomáhalo, kdežto dnes se hraje pouze podvodná hra zvaná letadlo nebo pyramida. Možná jsem trouba, ale nikdo mi ještě pořádně nevysvětlil, jak je možné, že někdo vloží určitou částku a dostane zpátky o hodně víc. Odkud a za co? Mám po ruce čísla, která jsem převzal ze zprávy MF, odbor 55 - Národní fond, publikováno 03/2013. Tedy, že celkové výdaje byly před dvěma roky pro 27 států EU stanoveny na 150,898 miliardy eur v závazcích a 132,837 miliardy eur v platbách. A v průběhu roku 2012 obdržela Česká republika z rozpočtu EU celkem 113,7 miliardy korun (tedy zhruba 4,52 miliardy eur), čímž tak získala o 73,8 miliardy korun více (tedy o 2,94 miliardy eur), než do evropského rozpočtu zaplatila. Nejde o kterýkoli stát, ale v tomto případě konkrétně o Česko… Čáry máry fuk...?
Ale zpět k těm kvótám a imigraci...
Je to ukotveno v systému celé EU. Možnost Evropské komise, aby jednotlivým zemím autoritativně určovala, kolik migrantů mají přijmout, je přímým důsledkem přijetí Lisabonské smlouvy. Bez ní by takový „úkol‘ z Bruselu nemohl přijít.“ Česká republika byla zkrátka svým vstupem do EU připravena o svoji svrchovanost a suverenitu.
Zastánci společné imigrační politiky hovoří o tom, že když mezi státy EU nejsou hranice hlídány, musí o imigraci rozhodovat EU, nikoli členské státy, které již nekontrolují své hranice. Když to obrátím: nebylo by řešením, abychom obnovili hraniční kontroly na českých hranicích, abychom kontrolovali, kdo na naše území přichází a aby nám EU nepřikazovala, kolik imigrantů v naší zemi bude?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík