FOTO No to je fór. Podívejte se, kterak vítají přijíždějícího Zemana

01.06.2015 11:21

Před budovou krajského úřadu v Českých Budějovicích se sešla asi dvacítka občanů kvůli návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Jihočeském kraji. Někteří z nich pískali a měli transparenty.

FOTO No to je fór. Podívejte se, kterak vítají přijíždějícího Zemana
Foto: David Hora
Popisek: Prezidentovi odpůrci v Českých Budějovicích
reklama

„Jihočeská kavárna zdraví našeho prvního prezidenta – spussytele." To bylo jedno z hesel, kterým dnes dopoledne „přivítali" prezidenta Zemana jeho odpůrci v Českých Budějovicích, kde začíná jeho třídenní návštěva Jihočeského kraje. Na dalším transparentu stálo: „Zeman v Zimolánech, trubte na poplach“. Prezidentovi odpůrci tak dali najevo svůj nesouhlas s přítomností hlavy státu v Jihočeském kraji.

Prezident Zeman přijíždí před budějovický krajský úřad, FOTO: David Hora

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček k události poznamenal: „Před Krajským úřadem Jihočeského kraje nás přivítala malá protestní delegace ‚Jihočeské kavárny‘ tvořená mj. mladými lidovci. Transparenty a pískot, to vše je legitimní. Ale hrubé vyjadřování si zaslouží jen opovržení."

Hlavním tématem Zemanovy cesty je připomínka povodní z roku 2013, které kraj zasáhly v prvních dnech června. Prezident se proto letos chystá na místa spojená s touto událostí. Svůj třídenní pobyt v kraji dnes Zeman zahájil setkáním s hejtmanem Jiřím Zimolou (ČSSD) a krajskými zastupiteli. Následně se přesune k Rožmberku, kde jej čeká schůzka se zástupci složek integrovaného záchranného systému.

Odpoledne zavítá do Veselí nad Lužnicí na Táborsku, kde se setká s občany, a poté dorazí do pivovaru Budvar, kde ho čeká setkání s vedením podniku a zaměstnanci.  Ve zbývajících dvou dnech navštíví mimo jiné Sezimovo Ústí či Tábor. Jedná se o druhou Zemanovu návštěvu regionu ve funkci prezidenta. Naposledy zde byl loni v únoru. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kup
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivý příběh z Valdic: Čtyřicet chlapů tam židlemi umlátilo vězně, který je znásilňoval a brutálně týral. Dávno zapomenutá hrůza ožila

4:40 Děsivý příběh z Valdic: Čtyřicet chlapů tam židlemi umlátilo vězně, který je znásilňoval a brutálně týral. Dávno zapomenutá hrůza ožila

Jestli nějaký z autentických příběhů Jiřího Kajínka na serveru Youtube.com zaujal masu populace, bud…