Kalousek: Topce došla trpělivost. Kníže: Toto jsem nezažil

04.04.2012 20:01

Miroslav Kalousek oznámil po jednání vedení TOP 09, že požadavky VV jsou nestoudné. "Chceme ukončit jednání v úterý," řekl Kalousek.

Kalousek: Topce došla trpělivost. Kníže: Toto jsem nezažil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na tiskové konferenci
reklama

TOP 09 už nemá nervy na další jednání s VV ve vládě. Tak lze shrnout stanovisko TOP 09 k vládní krizi. Pokud se do úterý nepodaří najít dohodu mezi koaličními partnery, topka bude požadovat vypsání předčasných voleb.

Vše k rozvíjející se vládní krizi sledujeme ZDE

Kalousek nechce zavrhovat možnost, že by se Věci veřejné přes Velikonoce ještě umoudřily. "Musí ale zanechat nepřijatelných manýrů," zdůraznil Kalousek. Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg pak dodal, že ve své kariéře podobné jednání nezažil. Podle něj véčka pracují na své sebedestrukci.Kalousek nechce prodlužovat agónii. "Pokud spolupráce možná není, ať jsou co nejdříve rozdány nově karty," doplnil ministr financí. Podle něj je před koalicí špatné a ještě horší řešení.

Nechceme zatěžovat společnost spory

"TOP 09 je přesvědčena, že nejen jí, ale i veřejnosti došla trpělivost s nepřijatelným politickým stylem strany Věci veřejné. V mimořádně složité rozpočtové situaci pokládáme za naprosto nezodpovědné destabilizovat politické prostředí a zatěžovat společnost vleklými spory, vyvolanými vnitřními potížemi nejmenší vládní strany.  Včera mediálně prezentovaný návrh Věcí veřejných pokládáme za nepřijatelný a svým způsobem nestoudný a odmítáme se jím vážně zabývat," přečetl Kalousek novinářům stanovisko TOP 09. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„S*ru na ně. Brikety užíraj chleba.“ Cesta Moravou: Klidná, než začnete o politice. To není kavárna

10:57 „S*ru na ně. Brikety užíraj chleba.“ Cesta Moravou: Klidná, než začnete o politice. To není kavárna

PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA Většina programů je tak obecných a nekonkrétních, že to opravdu ani nemá cenu …