Dnes je panu Janu M. už přes 70 let. Býval technikem automobilového podniku a také překladatelem zaměřeným na odbornou strojírenskou němčinu.
„Podnikem, ve kterém jsem léta pracoval, jsem byl od poloviny osmdesátých let vysílán v různých funkcích do Rakouska a tehdejšího západního Německa. Protože jsem byl zároveň i armádním důstojníkem v záloze, musel jsem absolvovat různá poučení o utajovaných skutečnostech, vyplňovat řadu formulářů jak před odjezdem, tak po příjezdu. To měly na starosti v tehdejších továrnách takzvané útvary zvláštních oddělení. Pracovali tam jacísi extra prokomunisticky smýšlející pracovníci, scházely se tam kádrové posudky na některé zaměstnance, pohybovali se tam též, jak jsem ale až později zjistil, velmi často pracovníci StB,“ vzpomíná pan Jan M. z Vysokého Mýta, jehož celou totožnost redakce ParlamentníchListů.cz zná, ale na jeho žádost ji nezveřejňuje celou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
StB , ÚSTR , lustrační zákon , archiv bezpečnostních složek , archivy StB
autor: Alena Hechtová
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…