Mohla to být klidná debata, jenže přišel Aleš Hušák, kterého nikdo nezval. Sednul si do první řady a bylo veselo

27.09.2016 12:01 | Zprávy

REPORTÁŽ Vybraní kandidáti do Senátu za Prahu 6 se v pondělí večer sešli v Galerii Masarykovy koleje, kde pod taktovkou Patrika Eichlera z Masarykovy demokratické akademie probrali řadu domácích i zahraničních témat. Debatu zpestřil Aleš Hušák, který, ač nebyl pozván, usedl mezi diváky a při první příležitosti dal najevo nelibost s nastalou situací. „Toto setkání svolala organizace, kterou já nazývám blouznivci našich hor a která má ve svém čele člověka, který v Brně přihlížel tomu, jak se tam určitým způsobem trápí malé děti,“ omlátil Eichlerovi o hlavu.

Mohla to být klidná debata, jenže přišel Aleš Hušák, kterého nikdo nezval. Sednul si do první řady a bylo veselo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Hušák

Výběr diskutujících Eichler odůvodnil tím, že byli pozváni všichni kandidáti parlamentních stran zastoupených buď v horní nebo dolní komoře Parlamentu ČR – proto, aby pořadatelé udrželi debatu strukturovanou a kandidátů se nesešlo příliš. „Můžeme o tom vést polemiku, ale to rozhodnutí je naše. Jako organizátoři si myslím, že máme právo zvolit klíč, kdo bude v debatě vystupovat,“ zdůraznil Eichler směrem k Hušákovi.

Vedle Hušáka, který nedostal pozvání k debatě a byl nucen usednout mezi diváky, pozvání debatovat přijali Václav Bělohradský (ČSSD+SZ), Vlastimil Harapes (ANO), Pavel Franěk (KSČM), Jaroslav Dvořák (SPO) a Bedřich Danda (SsČR), který kvůli dopravní nehodě dorazil zhruba o půl hodiny později. Oproti tomu Vlastimil Harapes se hned zkraje omluvil, že odejde zhruba po půl hodině, protože má domluveno natáčení předvolební kampaně.

Na úvod dostal každý z hostů pár minut na představení toho, proč kandiduje a co nabízí občanům. Jako první si mikrofon vzal Václav Bělohradský, který se ve své řeči zaměřil na vztah mezi občanskou společností a politickým prostředím. Dle jeho názoru je situace skutečně špatná, jak dokládá vyposlechnutý rozhovor mezi dvěma mladými lidmi, na něž narazil při vycházení z hospody. „Demokracie je blbost, zvolíme si své zastupitele, a pak je nenávidíme,“ povídali si. Bělohradský by chtěl přispět k nápravě, neboť soudí, že potřebujeme větší soudržnost mezi občany a politikou. Už jenom kvůli tomu, že Česko je úspěšná společnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Štěchová

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nově navrhované masové sledování občanů EU

Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…