Nečas slíbil straníkům, že fiskální dohodu EU nepodepíše

27.02.2012 17:44

VÍME PRVNÍ Petr Nečas na výkonné radě ODS přislíbil, že v březnu nepodepíše evropskou smlouvu o finanční stabilitě.

Nečas slíbil straníkům, že fiskální dohodu EU nepodepíše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil a Petr Nečas

Podle informací ParlamentníchListů.cz předseda ODS Petr Nečas vedení strany oznámil, že na březnovém summitu Evropské rady nepodepíše pakt o fiskální unii EU. Zprávu potvrdil ParlamentnímListům.cz důvěryhodný zdroj z výkonné rady ODS.

Nečas podle zdroje také hovořil o ministrovi spravedlnosti Jiřím Pospíšilovi. "Nečas na VR velmi důrazně řekl, že nikomu nedovolí, aby justici používal ke svým vlastním hrám a bral si ODS jako rukojmí. Bylo zřejmé, že ta poznámka směřovala k Pospíšilovi," uvedl zdroj.Z usnesení Výkonné rady ODS

• Výkonná rada plně podporuje dosavadní postup předsedy ODS a premiéra Petra Nečase na domácí i evropské úrovni při vyjednávání o tzv. fiskálním kompaktu.

• Výkonná rada považuje za zásadní politickou prioritu ODS pro následující měsíce rychlé schválení zákonné úpravy dluhové brzdy v podobě návrhu finanční ústavy, a to širokým politickým konsensem. Tento krok je ostatně jedním z klíčových opatření tzv. fiskálního kompaktu, k němuž se některé politické síly tak okatě hlásí.

• Výkonná rada oceňuje odpovědnou fiskální politiku vlády premiéra Petra Nečase. Považuje za nezbytné udržet postupné snižování deficitu veřejných financí podle vládního programu, v roce 2013 o 42 miliard korun a v roce 2014 o 84 miliard korun. Chceme-li se vyhnout ekonomické situaci některých evropských zemí, musíme prosazovat takové kroky, které budou nadále konsolidovat veřejné rozpočty a snižovat tempo zadlužení.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ann, lp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok pro ČT: Nejen Zeman a Babiš! Takhle je to s rušením poplatků za TV

10:55 Šok pro ČT: Nejen Zeman a Babiš! Takhle je to s rušením poplatků za TV

ANKETA Odhodlají se politici ke zrušení koncesionářských poplatků pro Českou televizi? Navrhuje to p…