Nechceme být Drábkovými otroky, bouřili se lidé v Praze

21.03.2012 19:12

V Praze ve středu několik desítek lidí happeningem protestovalo proti vládním reformám, konkrétně povinnosti nezaměstnaných vykonávat veřejně prospěšnou službu. Na akci pořádané iniciativou ProAlt se sešli na Palackého náměstí, tedy nedaleko sídla ministerstva práce a sociálních věcí. Před 18:00 místo v klidu opustili.

Nechceme být Drábkovými otroky, bouřili se lidé v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mladí lidé demonstrující v Praze
reklama

Součástí happeningu s názvem Jarní úklid - veřejná služba bylo kromě projevů také improvizované představení. Jedna z účastnic v roli ministra práce Jaromíra Drábka nezaměstnaným představovaným několika dalšími účastníky mítinku rozdávala košťata a posílala je na veřejnou službu. Postoj protestujících vyjadřoval i transparent s nápisem "Sbor Drábkových otroků".

Od ledna platí novela zákona, podle které může úřad práce posílat na veřejnou službu lidi, kteří jsou v jeho evidenci déle než dva měsíce. Pokud to nezaměstnaní bez vážných důvodů odmítnou, budou vyřazeni z evidence.

Tuto novinku ve středu na Palackého náměstí kritizovalo několik řečníků, mezi jinými bývalá poslankyně Táňa Fischerová. Kritici míní, že vládní reforma dostává lidi bez práce do nedůstojné pozice a jejich už tak svízelnou situaci ještě komplikuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme profesionálové, kteří se zabývají komunikací, tvrdí anti-dezinformační spolek. Napsali jsme mu. Pátý den mlčí

16:52 Jsme profesionálové, kteří se zabývají komunikací, tvrdí anti-dezinformační spolek. Napsali jsme mu. Pátý den mlčí

„Důmyslně a systematicky vyráběné dezinformace infikovaly českou společnost a oslabují její imunitu.…