Objevily se soukromé fotky premiérova syna z jeho uzavřeného profilu

10. 1. 2021 10:41

To, co bylo prakticky vždy tabu, se Andreje Babiše evidentně netýká. Řeč je o rodinách vysokých státních činitelů, které se obvykle nezatahovaly do jakýchkoli negativních kampaní.

Objevily se soukromé fotky premiérova syna z jeho uzavřeného profilu
Foto: repro FB, tan
Popisek: Jedna ze skupin na FB, která uveřejnila soukromé fotografie syna českého premiéra
reklama

Anketa

Kdo víc přispěl ke zvládnutí koronakrize?

hlasovalo: 17677 lidí
Před několika dny se na sociálních sítích objevilo tvrzení, že rodina Andreje Babiše tráví volno v zahraničí. Konkrétně na lyžích, navíc prý v uzavřeném hotelu. Předseda vlády toto celkem rychle dementoval, aniž by dal prostor spekulacím. „Přišel jsem domů z práce. V Průhonicích je plno sněhu, ale nikdo nelyžuje. Chci všechny, kdo se ptají, uklidnit. Moje rodina je doma," uvedl na svém profilu na Twitteru.

Tam má aktuálně přes 400 tisíc sledujících.

Ačkoli šlo o zveřejnění jasné fotografie a krátké zprávy, drtivá většina uživatelů a čtenářů příspěvku nenechala na premiérovi nit suchou.

„Andreji, neobtěžuj s blbostma. Co Bečva? Ten Brabec na to vyloženě se*e nebo tě kryje. Dále Čapí hnízdo, Penam, jak to uděláš na tom Slovensku? Kdy vrátíš peníze z dotací? Jak jsi na tom vakcínou? Na tu vaší famílii nikdo není zvědavý," zněl jeden z typicky útočných příspěvků. Všechny zůstaly bez komentáře správce zmíněného profilu.

Na naši redakci se však obrátily dva zdroje. V sobotu tvrdily, že premiérův syn na horách byl, že to má dokázat série fotek z jeho uzavřeného instagramového profilu. Jako důkaz nám tito lidé poskytli náhledovou fotografii. PL tentýž snímek našly rovněž na Facebooku.

U totožné koláže pak stojí text, kde se píše, že „premiérův syn byl dne 5. 1. s rodinou na sjezdovce i v hotelu (přes zákaz ubytování), proflákl se na Instagramu. Lyžovačka v Rakousku máme důkaz.“

Podle zjištění redakce se však jedná o cíleně vytvořenou lež.

„Rozhodně nejsem příznivcem Andreje Babiše, ale zdá se mi již za hranou navážet se do rodiny tím způsobem, jak se zde odehrává. Vím, že do spousty kauz zatáhl svou rodinu sám. To ale nedává nikomu právo se takto chovat,“ glosoval jeden z pisatelů na sociální síti.

Zamčený účet premiérova syna na Instagramu

Jeho údajné fotografie, které mají dokázat lyžování

Reakce vládního předsedy

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský politik, jednatel firmy. Půjčíte si 100 tisíc, vrátíte 185 tisíc. Po jeho boku Ukrajinec, lidi z Kypru a desítky milionů zisku

4:44 Pirátský politik, jednatel firmy. Půjčíte si 100 tisíc, vrátíte 185 tisíc. Po jeho boku Ukrajinec, lidi z Kypru a desítky milionů zisku

„Společnost Credit Kasa s.r.o. je profesionálem ve své oblasti, respektive prověřeným specialistou n…