Policie podezírá deset současných a bývalých radních z TOP 09 a ODS včetně tehdejšího primátora, předsedy pražské ODS Bohuslava Svobody, z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Všichni ale jakékoli pochybení odmítají.
Obvinění se týká zakázky, kterou loni získala firma Haguess. Vybrána byla v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění, kdy magistrát oslovil pouze tohoto dodavatele. "Za rozhodnutím si stojím, dnes bych nehlasoval jinak," řekl Manhart. "Materiál, který jsme schvalovali, byl kompletní, neměl jsem důvod pochybovat," doplnil.
ODS jde jinou cestou
"Podali jsme sérii stížností na postup policie. Jejich výsledky zatím nemáme k dispozici," řekl Svoboda. Ústavní stížnost podle něj v tuto chvíli není na pořadu dne.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr, čtk
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…