Povšiml si i čerstvého průšvihu, kdy byla vybombardována nemocnice Lékařů bez hranic v Afghánistánu. „Nikdo nebude za tento zločin potrestán, bude to bráno jako vedlejší ztráta. To jen přileje olej do ohně nenávisti. Afghánistánu hrozí irácký scénář. Kdy se po odchodu Američanů země dostala do chaosu a její část ovládá šílená organizace psychopatů,“ domníval se. Islámský stát podle něj nemůže být poražen bombardováním. „Nevěřím, že bude v dohledné době zlikvidován,“ uvedl.
Na světě žije 1 a půl miliardy muslimů. „K radikálům se hlasí 100 tisíc,“ prozradil Jan Dušek. Přesto i tento relativně malý počet z celkového množství vyvolává vrásky na čele lidem na celém světě, včetně muslimů. Proč to dělají, jaké mají cíle, co si myslí se pokusil v úterý 6. října v liberecké knihovně vysvětlit Jan Dušek. „Fundamentalismus je vlastně návrat ke kořenům,“ řekl na úvod. Islámský fundamentalismus není možné brát nutně jen negativně. Má i své umírněné proudy, které navíc převládají. „Daly by se připodobnit ke křesťanskodemokratickým stranám v Evropě či křesťanským voličům republikánské strany v USA. Pro tyto lidi jsou priority rodina, náboženské hodnoty. Nechtějí pornografii, homosexuální svazky, drogy a tak dále. Není to nic militantního. Je to prostě určitý pohled na svět,“ ozřejmil. Horší je to s radikály.
Zničit malého satana a vyhnat křižáky

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban