Prezident Miloš Zeman v květnu navštíví Moskvu

02.01.2015 12:19

Prezident Miloš Zeman míří do Moskvy. ParlamentnímListům.cz to potvrdil tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Zeman se zúčastní květnových oslav 70. výročí konce druhé světové války.

Prezident Miloš Zeman v květnu navštíví Moskvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

V roce 2015 si svět kromě řady dalších významných výročí připomene také sedmdesát let od ukončení nejkrvavějšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, tedy druhé světové války. Velkolepé oslavy jsou očekávány v Moskvě, neboť pro Rusy je vítězství ve Velké vlastenecké válce velmi citlivým místem. 

A těchto oslav se v Moskvě v rámci letošního výročí kromě jiných státníků zúčastní také český prezident Miloš Zeman. Redakci to potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

„Pan prezident obdržel pozvánku na oslavy 70. výročí Dne vítězství, které se konají 9. května 2015 v Moskvě. Pan prezident toto pozvání přijal, stejně jako tomu bylo loni u příležitosti oslav vylodění v Normandii,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Jiří Ovčáček.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

4:39 Šestadvacet odborníků řeklo, že jde o originály. Pak policií přibraný znalec vyslovil opačný názor. Soud zatleskal a trojici poslal do vězení. Praha, 21. století

Již několikrát se ParlamentníListy.cz blíže podívaly na kauzu údajně padělaných obrazů, ve které byl…