První VIDEO Čecha, který ukázal holý zadek na konvoj USA. Inspirovaly ho Pussy Riot. Generál Šándor: Já bych se v tom nevrtal

30.5.2016 12:45 odp.

Inspirován Pussy Riot ukázal válečný veterán Martin Zapletal holý zadek před americkým konvojem ve Vyškově a jeho čin vyvolal značný rozruch. Nestydatý hříšník dostane s největší pravděpodobností od svého velitele Českosloveských vojáků v záloze důtku a vzápětí bude pochválen. Incident by nerozmazával ani generál Andor Šándor: „Myslím si, že američtí vojáci tu nahou řiť přežili, že ji přežije i česko-americké spojenectví a moc bych se v tom nevrtal.“

První VIDEO Čecha, který ukázal holý zadek na konvoj USA. Inspirovaly ho Pussy Riot. Generál Šándor: Já bych se v tom nevrtal
Foto: archiv PL
Popisek: Válečného veterána, který stahoval kalhoty před konvojem, odvedli policisté

 

Anketa

Muž, který vběhl před americký konvoj a vystrčil na něj holý zadek, ...

hlasovalo: 10571 lidí

Zřejmě zklamání z mise v Jugoslávii přivedlo válečného veterána Martina Zapletala k tomu, že před americkým konvojem stihnul hned třikrát stáhnout kalhoty. „Stalo se to před vjezdem do vyškovských kasáren, když už měla kolona zajíždět. Byly tam různé skupinky demonstrujících, kteří vyjadřovali svůj nesouhlas. Na místě byla spousta policistů jak městských, tak státních,“ popsal situaci, kdy došlo k incidentu, Ivan Kratochvíl, velitel Československých vojáků v záloze. „Je to samozřejmě jeho soukromé rozhodnutí. Nicméně dospěl k němu po delší úvaze. Vzniklo tím, že měl v Jugoslávii představu, že tam bude zavádět pořádek a lidé budou šťastní. Pak mu došlo, že to nebude až tak pravda a že bude fungovat spíš jako okupační síla. Začalo to v něm bublat,“ předpokládá Kratochvíl.

Kratochvíl: Inspiroval se Pussy Riot a použil tuto formu protestu

„Dneska je módní ukazovat zadky. Vemte si Pussy Riot, Gay Parade, které jsou oslavovány našimi mainstreamovými médii. V podstatě se tímto inspiroval a použil tuto formu protestu,“ vysvětlil.

Samotný velitel v současné době zřejmě udělí dotyčnému hříšníkovi důtku a vzápětí bude pochválen. Sám Zapletal je už držitelem medaile z mise. „Je to dobrý voják. Zabezpečíme mu podporu, jakou budeme schopni udělat včetně právních služeb. Snad má být obviněn i z trestného činu. Kdyby hovořili o přestupku, neřekli bychom ani popel. Na jednu stranu se tady chodí po Praze s holými zadky, a jemu bude hrozit trest za výtržnictví?“ rozladěně se ptá Kratochvíl.

Šándor: Sám bych na nikoho nahou řiť nevystrkoval

K nestandardní formě vyjádření nesouhlasu s průjezdem amerického konvoje se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i generál Andor Šándor: „Myslím si, že by lidé na veřejnosti měli dodržovat nějaké základní principy slušného chování, tak bych asi na nikoho sám nahou řiť nevystrkoval. Na druhou stranu jsem byl již dvakrát na koncertu Black Sabbath a Ozzy Osbourne to tam dělá poměrně běžně. Přesto to zůstává má oblíbená skupina,“ reagoval. Generál také chápe, že válečného veterána mohlo vést k bizarnímu činu rozčarování z aktuální bezpečnostní situace: „Říkáme, že Severoatlantická aliance vedená Spojenými státy je zárukou míru, stability a prosperity. Jenže někteří lidé se domnívají, a do jisté míry právem, že Severoatlantická aliance a především Spojené státy některými svými zahraničními eskapádami způsobily ve světě spíše chaos než pořádek. Tady bych připomenul asi měsíc starou omluvu Baracka Obamy o tom, jak destabilizovali Libyi. Osobně si myslím, že pokud by měl být pan prezident Obama v této omluvě autentický, pak by měl také vrátit Nobelovu cenu za mír,“ uvedl Šándor.

Šándor: Vystrčení nahé řitě pana Zapletala mi přijde jako marginální věc

Podle Šándora není incident válečného veterána potřeba příliš rozmazávat. „Pokud si u nás nezaslouží potrestání to, že lidé nosí šibenice a tím nepřímo vyhrožují komukoli smrtí, tak mi vystrčení nahé řitě pana Zapletala přijde jako marginální věc. Vždyť tady máme řadu různých projevů, které jsou na hranici jakékoli snášenlivosti, a my přemýšlíme o tom, zda to je, nebo není trestný čin,“ konstatoval. Pak také zhodnotil: „Myslím si, že američtí vojáci tu nahou řiť přežili, že ji přežije i česko-americké spojenectví a moc bych se v tom nevrtal. Nevím, jaké byly pohnutky pana Zapletala. Na vyjadřování nesouhlasu s čímkoli má samozřejmě právo, protože žijeme v demokratické společnosti, na to má samozřejmě právo,“ uzavřel Šándor s tím, že on by jistě volil jinou formu.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jedna Babišova věta rozzuřila odpůrce nejvíc. Převratná štace obytňáku

11:12 Jedna Babišova věta rozzuřila odpůrce nejvíc. Převratná štace obytňáku

Kýbl plný rajčat pod dozorem policie. Ohlušující pískot, křik a silné trumpety. Středočeská Unhošť n…