Policejní prezident Petr Lessy po schůzce s detektivy, kteří na případu pracovali, kladl velký důraz na výměnu informací, která jej inspirovala. „Diskuse byla velmi podnětná, víme, co zlepšovat do budoucna a kam investovat prostředky, přestože jsou značně omezené. Je potřeba dát více peněz do vyšetřovací techniky,“ uvedl bezprostředně po schůzce pro ParlamentníListy.cz Lessy.
Právě tato vyšetřovací technika uvařila jinak velmi opatrného a do telefonu na slovo skoupého Ratha v jeho vlastním hrnci. Policie instalovala štěnice v Rathově domě i v kanceláři krajského úřadu, s čímž poslanec evidentně nepočítal.
Instalace je oříšek
Asi největší riziko představuje pro policisty samotná instalace odposlechu do objektu zájmu. Šéf Útvaru zvláštních činností Tomáš Amler pochopitelně nechce prozradit, jakým způsobem se jeho detektivům podařilo poslance napíchnout. ParlamentníListy.cz získaly ale zevrubný popis od bývalého detektiva.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Doporučujeme , korupce , odposlechy , Almer , Rathovo zadržení , Útvar zvláštních činností
autor: Pavel Kozdera
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…