Rathova věrná o bandě zbabělců a těch, co se mají bát

09.10.2012 13:18

Bývalá mluvčí Davida Ratha Berill Mascheková si myslí, že se k Rathovi jeho někdejší političtí souputníci nezachovali hezky. „Většina jeho spolustraníků se zachovala jako banda zbabělců. Když byl David Rath na vrcholu, tak se předháněli v tom, kdo je s ním větší kamarád. Když přišel problém, tak ho najednou nikdo nezná,“ řekla Mascheková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Rathova věrná o bandě zbabělců a těch, co se mají bát
Foto: stredocesi-2012.cz
Popisek: Berill Mascheková

Kniha Davida Ratha se na pultech knihkupectví ocitá právě dnes. V tento den také proběhne zároveň i její křest, a to na Smíchově od 17.00 hodin v knihkupectví Kanzelsberger. Dílko vydává manželka expremiéra Petra Paroubková, která také vymyslela její název: Přisedněte si.

„David Rath ode mne dostal nabídku, kterou chvíli zvažoval a pak přijal. Nicméně myslím, že kniha se již v té době rodila. Osobně jsem neměla možnost s ním mluvit, proto většina dohod a konzultací proběhla přes dopisy. Rukopis jsem také dostala poštou,“ uvedla před pár dny Paroubková pro ParlamentníListy.cz.

S rozluštěním rukopisu ji prý pomáhala někdejší pravá ruka Ratha, tedy bývalá mluvčí Středočeského kraje Berril Mascheková. Ta ale pro ParlamentníListy.cz nyní pouze lehce naznačila, o čem kniha je.

„Kniha bude pro čtenáře bezpochyby zajímavá. David Rath v ní odkrývá vztahy a vazby mezi politiky a lidmi, kteří hýbají českou politikou. Některé pasáže jsou pravdivé, některé fiktivní. Kniha je také velmi osobní zpovědí, která popisuje, jak snáší pobyt ve vazbě,“ uvedla Mascheková.

„Bát by se měl každý, kdo nemá čisté svědomí,“ poznamenala pak tajuplně k dotazu, zda v knize bude někdo odhalen jako padouch či zloduch české politiky. Maschekovou ale podle všeho trápí něco jiného. Totiž to, jak se k Rathovi zachovali jeho straničtí kolegové.

Pro ČSSD je to typické...

„Já jsem ve straně nebyla, ale co jsem měla šanci zpozorovat, tak se většina jeho spolustraníků zachovala jako banda zbabělců. Když byl David Rath na vrcholu, tak se předháněli v tom, kdo je s ním větší kamarád. Když přišel problém, tak ho najednou nikdo nezná, nikdo s ním nemá nic společného? To mi přijde hodně ubohé a pokrytecké. Takové chování je ale typické v ČSSD. Všimněte si, že když je nějaký průšvih nebo kauza, týkající se někoho z ODS či TOP 09, tak se v té straně všichni semknou a stojí za svým člověkem, ale u sociální demokracie hned každého rovnou hážou přes palubu,“ uvedla.

Podle ní dokonce všechny velké parlamentní strany škodí nejen Středočeskému kraji, ale celé republice. „V kraji je to pak zejména ODS a TOP 09, které si už určitě brousí zuby na privatizaci nemocnic. Zájmem těchto velkých stran už není pracovat pro lidi, ale převážně plnit stranické úkoly a pokyny, případně vyhovět přáním určitých skupin podnikatelů a lobbistů,“ dodala.

K dotazu, jak to bylo s jejím odchodem z hejtmanství, pak uvedla jen to, že skutečně odešla na vlastní žádost. "Pár útoků na svou osobu jsem samozřejmě zaznamenala, zejména v těch prvních dnech. Bohužel někteří lidé nepochopili, že když jste v pozici mluvčí, tak neříkáte své vlastní názory, ale pouze tlumočíte názory jiných," sdělila k tomu.

Městská policie má hlídat děti a ne dávat pokuty

Protože je však Mascheková v nadcházejících krajských volbách spolu s Rathovou ženou Evou jednou z kandidátek hnutí Středočeši 2012.cz, svěřila se ParlamentnímListům.cz i se svými plány, které by chtěla jako případná zastupitelka Sředočeského kraje uskutečnit.

„Budu hájit zájmy všech Středočechů a snažit se, aby měli podmínky pro kvalitní život v našem kraji. To znamená, budu se snažit vytvářet nová pracovní místa tak, aby lidé měli šanci najít práci, aby maminky měly kam umístit děti do mateřské školy, aby byly opravené silnice, aby bylo v kraji bezpečno a městská policie hlídala parky a děti u škol, ne aby vybírala někde pokuty,“ uvedla s tím, že to vše jsou ale problémy, které dennodenně trápí většinu lidí.

„Z vlastní zkušenosti vím, že velké politické strany, poté, co se dostanou do zastupitelstva, řeší pouze své osobní či stranické zájmy a na problémy lidí už zapomínají,“ doplnila.

Na úplný konec zmínila, že Ratha ve vazbě dosud nenavštívila a tudíž ani ona netuší, jak vazbu snáší. „Kupte a přečtěte si knihu, tam jsou detailně popsány momenty a stavy, které ve vazbě prožívá," uzavřela.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Olga Böhmová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš málem brečel. Proč? ČT, Milion chvilek, k tomu přidal silná slova

23:31 Babiš málem brečel. Proč? ČT, Milion chvilek, k tomu přidal silná slova

Opět i tuto neděli sepsal premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš své tradiční facebookové hlášení…