Režisérka Sommerová natočila dokument k závažnému tématu. Politikům ho nabídne na DVD

11.03.2015 17:32 | Zprávy

Režisérka Olga Sommerová přiznává, že jí připadá absurdní, že v naší blahobytné společnosti jsou děti vystaveny chudobě, protože jejich matka nemá na kroužky, na jejich sportovní, umělecké i jiné rozvíjení. "Dá se téměř říci, že je těmto dětem zapovězeno přispět svými talenty, které bezpochyby mají stejně jako ostatní děti, k budoucí kvalitě národa," říká. I proto natočila dokumentární film o tom, jak se u nás žije samoživitelkám.

Režisérka Sommerová natočila dokument k závažnému tématu. Politikům ho nabídne na DVD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Olga Sommerová

Na začátku je třeba říci, že není samoživitelka jako samoživitelka (a dá se tak hovořit samozřejmě i o mužské podobě). Ovšem pokud se v takové situaci ocitne žena, která s ní nijak dopředu nekalkulovala, nebyla na ni připravená a je skutečně odkázaná pouze na pomoc státu, odhaluje se netušené. Zvládnout přežít může být totiž úkol spíše nad lidské síly.

I proto se tomuto tématu věnovala režisérka Olga Sommerová a natočila film s názvem Samoživy. V něm devět matek a jeden otec, kteří zůstali na výchovu svých dětí sami, vyprávějí příběhy, ve kterých se snaží upozornit na problém, z něhož může vést cesta až do sociálního vyloučení statisíců českých dětí.

Ženy jsou statečnější než muži

Podle Sommerové to společné, co mají velké osobnosti národa s jejími hrdinkami "Samoživami", je jejich ženská síla. "Se ženami točím proto, že mě fascinuje základní instinkt jejich životní volby, a to je láska. Myslím si navíc, že ženy jsou v prozaickém životě statečnější než muži právě proto, že dávají přednost lásce, která často volí nevýhodná řešení,“ uvedla při představení svého filmu režisérka.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…