Asi nejsmutnějším faktem na tom je, že většinou se jedná o týrání od osob z nejbližšího příbuzenského okruhu, jen vyjímečně trýznitelé pochází z okruhu zcela neznámých lidí. ParlamentníListy.cz před nedávnem informovaly o tom, jaké útrapy a úskalí čeká na některé starší lidi poté, co skončí v ústavní péči – zvláště v případech, kdy se jedná o druh „služby seniorům“, který je neregistrovaný a nesplňuje tudíž zákonné požadavky pro poskytování sociálních služeb. I tam je situace tragická natolik, že se do ní opřela dokonce i ochránkyně lidských práv Anna Šabatová.
Ministerstvo práce a sociálních věcí přislíbilo, že udělá maximum, aby se stav zlepšil. Bohužel v případech, kdy dochází k týrání seniora vlastní rodinou a příbuzenstvem, je situace rovněž značně komplikovaná. Zásah státních institucí pak bývá ztížen tím, že je většinou na týrání staré osoby nikdo neupozorní. Co s tím?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Alena Hechtová
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

4:44 300 000 Kč. Pro „propojeného“ manažera od STAN
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uzavřelo smlouvu za 300 000 Kč. S kým? S PR manažerem z agentu…