Značný rozruch v politických i mediálních vodách v těchto týdnech působí případ možného nákupu izraelských mobilních radarů MADR pro českou armádu. Jde o nemožnost připojení k síti NATO (více ZDE) a hlavně vyšetřování ze strany Vojenské policie. ParlamentníListy.cz získaly závažné informace. Všechno totiž může být trochu jinak, než je prezentováno.
Hlavní roli v celém případu prý hraje veřejně sice nenápadná, ale jinak velmi silná organizace. Vojenské zpravodajství (VZ). Armádní tajná služba je de facto nejmocnější ze všech tří zpravodajských sítí České republiky a lidé, kteří mají vliv na její chod, nemusejí být vždy nutně hnáni čistými úmysly. To nám ukázaly už kauzy v minulosti, které končily u soudů, a dokonce kvůli tomu padla vláda.
Nyní zpět k aktuálnímu případu chystaného nákupu armádních radarů z Izraele. I zde totiž hraje Vojenské zpravodajství významnou roli. A co se týče vyšetřování zakázky, kdy musela k výslechu dokonce i ministryně obrany, hraje zde vojenská tajná služba roli možná hlavní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka