Škárka jako kuriozita. Mandát může vykonávat i v poutech

13.04.2012 21:15 | Zprávy

Korupční kauza ve Věcech veřejných může mít zajímavé vyústění. Odsouzený poslanec Jaroslav Škárka totiž může vykonávat svůj mandát i zpoza mříží. Pro hlasování by mu prý byla dokonce udělena výjimka. Sundali by mu pouta.

Škárka jako kuriozita. Mandát může vykonávat i v poutech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Škárka

Rozsudkem nad poslanci Věcí veřejných, Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou, z nichž prvně jmenovaný za údajnou korupci dostal 18 měsíců nepodmíněně a druhý 3 roky natvrdo, úplatkářská aféra VV nekončí. I po odsouzení v prvoinstančním řízení vzbuzuje stále mnoho otázek.

Bárta nutil, až vnutil

Některé z nich se v pátečním Interview ČT24 pokusil zodpovědět advokát Veřejnosti proti korupci Milan Hulík. Ten soudí, že neformální šéf VV Vít Bárta poslancům Kristýně Kočí a Jaroslavu Škárkovi úplatek doslova vnutil.

"Nebylo prokázáno, že by si o půjčku řekli, on jim v podstatě ty peníze vnutil," řekl v pořadu Hulík s tím, že i přesto, že o půjčku poslanci nežádali, došlo v jejich případě ke korupčnímu jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jas

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahou jdou zprávy, že ve volbách jde opozici o život

4:40 Prahou jdou zprávy, že ve volbách jde opozici o život

Obavy lídrů a významných postav menších opozičních stran z vymyšlené kriminalizace i vzkazy, že se m…