Totalitu v roce 1989 vystřídala anarchie. To skončí a nebude to návrat k totalitě, ale ke slušnosti, říká Babišův muž, který brání lidi před bankami

04.03.2015 6:55 | Zprávy

Posměch na adresu sněmu hnutí ANO za stoprocentní volbu předsedy Andreje Babiše vůbec nechápe pražský zastupitel za toto hnutí a odborník na bankovnictví Patrik Nacher. Jako podnikatel odmítá útoky ODS a TOP 09 kvůli chystanému zavedení elektronické evidence tržeb, protože je načase utnout bezbřehou anarchii, v níž je normální daně neplatit. Kauzu vlhkých kabelů v pražském tunelu Blanka bere jako další příklad toho, jak se některé společnosti mají k veřejným zakázkám.

Totalitu v roce 1989 vystřídala anarchie. To skončí a nebude to návrat k totalitě, ale ke slušnosti, říká Babišův muž, který brání lidi před bankami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Nikdo by u nás neměl v demokratických volbách získat sto procent, jinak se může spolehnout na to, že mu takovýto triumf politická konkurence a nespřízněná média náležitě osladí. Přesvědčil se o tom Andrej Babiš poté, co s touto dominancí obhájil na víkendovém sněmu hnutí ANO předsednickou funkci. Komentátor Reflexu J. X. Doležal jeho zvolení přirovnal k volbám komunistických pohlavárů a šéfovi hnutí ANO pozměnil jméno na Kim An Drej připomínající severokorejského vůdce. „Blahopřeji ke zvolení. Ale proč jen 100 procent?“ rýpl si kolega z vlády a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Nad posměchem z nejrůznějších stran kroutí hlavou pražský zastupitel za hnutí ANO Patrik Nacher, jenž v podzimních komunálních volbách získal na vítězné kandidátce po Adrianě Krnáčové největší počet hlasů. „Rozhodně bych nikomu nevyčítal sto procent hlasů, ale to je o tom, že kdo chce psa bít, hůl si najde. Co měl v té chvíli pan Babiš dělat? To měl říkat: ´Kandiduju na předsedu, volte mě, ale někdo z vás mi to tam nehoďte, abych neměl sto procent?´ Jak by to podle těch kritiků mělo být? Vyzvat delegáty, aby ho volili, ale nedělali to všichni?“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Patrik Nacher.

K Babišovi alternativa nebyla, hnutí postavil od naštvání a desetin procent

Přitom pro jednohlasnou volbu by se argumenty snesly snadno. „Andrej Babiš je výraznou figurou i zakladatelem ANO, člověkem, který do toho dal i spoustu vlastních prostředků, který hnutí ANO táhne mediálně, táhne i ty volby, to je přece jasné. Myslím, že se ten výsledek dal očekávat. Jaká tedy mohla být alternativa? Vždyť je tváří hnutí, postavil ho od nějakého prvotního naštvání a od prvotních desetin procent preferencí, kdy to hnutí nikdo neznal, až po to, že dnes má kolem třiceti procent. To podstatné je on, pak z toho také vychází to, že má takovou podporu uvnitř vlastního hnutí,“ vysvětluje pražský zastupitel hnutí ANO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jiří Hroník

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Temný skandál kolem armády prý hasili Fiala, Rakušan i Černochová

9:54 Temný skandál kolem armády prý hasili Fiala, Rakušan i Černochová

Vzniká potichu v rámci velení české armády „soukromá“ tajná služba sloužící náčelníkovi generálního …