Za mým obviněním je mocenský boj. Exšéf DPP ukazuje na tajemníka Svobody

01.03.2013 7:51 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Bývalý ředitel Dopravního podniku hl. města Prahy Martin Dvořák hodlá podat stížnost proti postupu protikorupční policie. Obvinění ze dvou trestných činů, která mu byla doručena, jsou podle něho účelová. Jak Dvořák řekl ParlamentnímListům.cz, jde o mocenský a ekonomický boj.

Za mým obviněním je mocenský boj. Exšéf DPP ukazuje na tajemníka Svobody
Foto: tan
Popisek: Bývalý šéf DPP v Praze Martin Dvořák

Martin Dvořák rovněž redakci poskytl kompletní obsáhlé prohlášení, kde jednotlivá pochybení, účelovost a protiústavnost obvinění důkladně rozebírá. Exředitel DPP je stíhán pro podezření ze spáchání trestného činu pletichy při veřejné soutěži a trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku.

„Usnesení o zahájení trestního stíhání odporuje zákonným požadavkům trestního řádu, který stanoví náležitosti takovéhoto rozhodnutí. Není popsán skutek, ze kterého jsem obviněn. V odůvodnění usnesení nejsou označeny skutečnosti, které odůvodňují závěr o důvodnosti trestního stíhání. Není zřejmé, z jakého důvodu a proč má jít v mém případě o jednání trestné, není patrné, jakými konkrétními zjištěnými skutečnostmi policejní orgán své závěry odůvodňuje,“ píše Dvořák v prohlášení.

Podle něho je výrok usnesení zcela v rozporu s jeho odůvodněním. Usnesení je prý zcela nesrozumitelné a policejní orgán tedy postupoval v rozporu s platnými právními předpisy, včetně Ústavy České republiky a Listiny základních práv a svobod.

V komentáři pro ParlamentníListy.cz se pak Dvořák podivuje nad tím, že jen několik minut poté, co mu usnesení o zahájení trestního stíhání bylo předáno, vše věděla MF Dnes.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…