Za soudruha Jakeše se kradlo stejně. Duka promluvil o Rathovi

26.05.2012 15:51

Arcibiskup Dominik Duka tvrdí, že ve společnosti byla korupce vždy. I za komunismu se kradlo ve velkém. A také on dal úplatek. Bonboniéru.

Za soudruha Jakeše se kradlo stejně. Duka promluvil o Rathovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský arcibiskup Dominik Duka
reklama

Arcibiskup Dominik Duka se v sobotním rozhovoru pro deník Právo kromě církevních restitucí vyjádřil také k velké kauze v současné politice. K případu Davida Ratha, kterého policie zadržela s krabicí od vína, ve které bylo sedm milionů korun. Jednalo se pravděpodobně o úplatek na opravu zámku v Buštěhradě.

„Co na to mohu říci? Poctivost, kterou hlásáme, platí pro každého,“ reagoval Duka s tím, že mu ale rozshah zpravodajství věnované Rathovi za sedm milionů připadá neadekvátní.

Za Jakeše to samé

„Protože sedm milionů, když to bratru přeženu, tak to bylo za vlády soudruha Jakeše sedm set tisíc korun. Takové úplatky se tehdy řešily i na krajských úřadech a ministerstvech,“ dodal v Právu Duka.

Vzpomenul  i na to, že za komunismu musel dát jako úplatek bonboniéru, aby získal cihly na opravu kostela a jak mu to bylo nepříjemné.

Rath byl hloupý, že se nechal chytit

„Co mě i lidi ale zlobí, je, že ti přistižení začnou unikat a svádět to na druhé,“ doplnil s tím, že část lidí si řekne, že Rath byl jen hloupý, že se nechal chytit.  Podle Duky je problém především v morální rovině a zákony rozhodně korupci nevymýtí.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ann
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ve STANu tutlali skandál. Jejich kandidát v pracovní době zesměšňoval Babiše vtipem o Židech. Sám měl přitom na starost synagogu

14:04 Ve STANu tutlali skandál. Jejich kandidát v pracovní době zesměšňoval Babiše vtipem o Židech. Sám měl přitom na starost synagogu

Politické hnutí Starostové a nezávislí vyslalo do senátního boje ve středočeském Kolíně ředitele tam…