Nestává se příliš často, aby Petr Žantovský ve svém pravidelném mediálním ohlédnutí za uplynulým týdnem chválil veřejnoprávní televizi. Tentokrát k tomu má důvod díky pořadu Archiv ČT24, jenž přináší střihové dokumenty zachycující různá témata politického, hospodářského i společenského života od roku 1945 téměř až do současnosti. „Zpravidla nám předvádí různé projevy komunistických bossů, stranické sjezdy nebo boj statečných zemědělců o zrno na našich polích a podobné nesmysly, které si ještě všichni pamatujeme z minulosti a které absolutně nemají žádnou vypovídací hodnotu,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální analytik Petr Žantovský.
Stejně tak považuje za naprosto zbytečnou výplň televizního času ty rádoby vtipné komentáře, které události z dob minulého režimu zpravidla v tomto pořadu provázejí. „Proto jsem byl přesvědčen, že ten pořad v podstatě nelze zachránit. Ale byl jsem mile vyveden z omylu právě tím posledním Archivem ČT24, který se ve zpravodajské skládačce zabýval mistrovstvím světa v klasickém lyžování v Liberci. A co na tom pořadu bylo nejzajímavější, bylo to, že tam nebylo ani jedno slovo živého komentáře. Bylo to všechno poskládáno jenom z výtahů dobových zpravodajství od okamžiků, kdy se mistrovství začalo připravovat a kdy se začal plánovat jeho rozpočet,“ líčí mediální odborník.
Česká televize konečně nabídla pořad absolutně ve veřejném zájmu
Právě kvůli penězům a především tedy stamilionovým dluhům je liberecké mistrovství světa klasických lyžařů z roku 2009 často připomínáno. „Z období jeho příprav nabídl Archiv ČT24 i projevy některých politiků. Za zmínku stojí vyjádření pana Topolánka, tehdejšího předsedy vlády, který se nechal velmi emotivně slyšet, že kdo by měl nějaký problém s mistrovstvím světa, tak že má problém především s ním a podobné takové věci. Je dobré si připomenout příběh libereckého šampionátu, abych tak řekl od jeho velkohubých začátků k jeho velice neslavnému konci, který je navíc umocněn tím, že vlastně za celý ten dvoumiliardový propadák nebyl nikdo pohnán k odpovědnosti. Všechno se odepsalo, všechno šlo z našich daní, nic se nestalo, nikdo nebyl potrestán, nic se nevyšetřilo,“ připomíná Petr Žantovský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník