Senát pořádá konferenci „Na prahu svobody. Vítězství 1945“

15.05.2015 20:26

Senát pořádá mezinárodní konferenci s názvem „Na prahu svobody. Vítězství 1945“, a to v úterý 19. května v rámci připomínkových akcí k 70 letům od konce druhé světové války. Tento významný mezník si senátoři připomínali při mnoha příležitostech včetně uctění památky obětí pražského povstání a zahraničních armád. Uspořádání mezinárodní konference pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha bude vyvrcholením oslav výročí konce války.

Senát pořádá konferenci „Na prahu svobody. Vítězství 1945“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Senátu

Experti z USA (Paul Vincent), Ruska (Alexej Filitov) a Německa (Thomas Oellermann) připomenou v prvním bloku konference historické souvislosti konce 2. světové války, odpolední blok pak bude patřit českým historikům a akademikům. Témata jejich příspěvků najdete v přiloženém programu.

V rámci konference předseda Senátu Milan Štěch předá Stříbrné pamětní medaile Senátu účastníkům protinacistického a protifašistického odboje. V rámci zahajovací části konference vystoupí také předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Konference začne v Hlavním sále Valdštejnského paláce v úterý 19. května 2015 v 9:30.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šéf Scio hrozil v ČT: Deset procent škol ani nezahájilo distanční výuku. Katastrofa

22:25 Šéf Scio hrozil v ČT: Deset procent škol ani nezahájilo distanční výuku. Katastrofa

Žáci a studenti slaví konec školního roku, z něhož velkou část strávili v podstatě doma na distanční…