Filmaři ocení nejvstřícnější regiony, hodnotit „film friendly“ aktivity bude i CzechTourism

22.03.2015 10:59 | Zprávy

Rozšířit povědomí o přínosech audiovizuální produkce, povzbudit regiony při jejich spolupráci s filmovými štáby a vysvětlit jim přínosy natáčení při propagaci směrem k turistům – to si klade za cíl soutěž o Film Friendly Region roku.

Filmaři ocení nejvstřícnější regiony, hodnotit „film friendly“ aktivity bude i CzechTourism
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Každoroční oceňování nejaktivnějších regionů, měst či obcí připravují společně Asociace producentů v audiovizi, filmová kancelář Czech Film Commission a agentura CzechTourism. Výsledky prvního ročníku soutěže budou vyhlášeny během závěrečného večera filmového festivalu Finále Plzeň 2. května 2015.

Soutěž je iniciativou tří organizací působících v audiovizuálním sektoru a v oblasti cestovního ruchu a jejím cílem je poukázat na možnosti spolupráce regionů s filmaři a z toho plynoucí výhody. „Je důležité ukázat, že existují způsoby, jak svůj region aktivně propagovat jako atraktivní místo pro filmové produkce. K tomu je potřeba mít dobré povědomí o tom, co může daný region filmařům nabídnout, ale také vědět, jak nabídku komunikovat. Právě v komunikaci se ukazují největší nedostatky,“ uvedla Ludmila Claussová, vedoucí Czech Film Commission. Ocenění Film Friendly Region má podle ní poukázat na ty regiony, kterým se komunikace s filmaři daří nejlépe.

„Funkční regionální filmové kanceláře jsou pro producenta velice přínosné. Pomáhají nám se rychle zorientovat v místním prostředí a jsou zdrojem důležitých informací a kontaktů. V ideálním případě mohou pomoci nalézt i nějaké regionální zdroje financování. Já osobně mám velice pozitivní zkušenost s touto formou spolupráce z natáčení filmu Díra u Hanušovic,“ uvedl producent Ondřej Zima.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOOÚ: Vzor oznámení o porušení zabezpečení údajů

7:27 ÚOOÚ: Vzor oznámení o porušení zabezpečení údajů

Během svého posledního plenárního zasedání se Evropský sbor pro ochranu osobních údajů (EDPB) setkal…