Jihomoravský kraj letos investuje do výstavby, rekonstrukcí a oprav silnic 2,301 milionu

24.02.2022 9:15 | Tisková zpráva

Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) má v plánu letos realizovat 79 staveb, z toho 38 mostů. Do těchto akcí a plánovaných nových staveb půjde celkem 2,301 milionu korun, a to s předpokladem, že se podaří dotačně získat všechny peníze.

Jihomoravský kraj letos investuje do výstavby, rekonstrukcí a oprav silnic 2,301 milionu
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Z rozpočtu JMK bude investováno 579 milionů korun, předpoklad dotací IROP/ITI je 1,426 mil. korun a předpokládané dotace z SFDI je 296 milionů korun. Financování dnes schválili krajští radní. „Dobrou zprávou je, že naši silničáři mohou počítat ještě s částkou 360 milionů z krajských daňových přebytků. Necelá polovina půjde na financování obchvatu Čebína, ostatní pak na realizaci infrastruktury a na nákup nové techniky,“ uvedl hejtman kraje Jan Grolich.

Všechny projekty, které i v tomto roce SÚS JMK realizuje, jsou financovány z rozpočtu JMK, s podporou SFDI nebo dotačně z EU. „Na rekonstrukce a opravy silnic počítáme v krajském rozpočtu s částkou přesahující 527 milionů korun. Na obnovu kvality mostů, jejich bezpečnost a drobné opravy půjde asi 52 milionů korun. Ostatní pokryjeme z dotací,“ dodal radní Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Jiří Crha.

„K největším stavbám letošního roku patří obchvat Čebína (II/385), kam půjde 350 milionů, na silnici II/374 Rájec dokončujeme v letošním roce průtah, náklady této stavby se pohybují kolem 222 milionů korun. A v Blansku na silnici III/37937 finišujeme přemostění v celkovém nákladu 218 milionů korun,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Kriminalita v Česku loni mírně klesla

13:28 ČSÚ: Kriminalita v Česku loni mírně klesla

Podle policejních statistik došlo v Česku v roce 2025 k poklesu trestných činů o 3,3 tisíce. Snížila…