Výsledky kontrol cestovních kanceláří ČOI- 1 % subjektů z celého trhu bylo prokázáno pochybení

28.08.2012 15:58

Česká obchodní inspekce (ČOI) zveřejnila výsledky kontrol cestovních kanceláří a agentur za 1. pololetí letošního roku. Podle ČOI neinformovaly cestovní kanceláře a agentury své zákazníky dostatečně a správně o podmínkách uplatnění reklamace. Dalším porušením při uzavírání cestovních smluv se spotřebiteli bylo údajné užití klamavých obchodních praktik.

Výsledky kontrol cestovních kanceláří ČOI- 1 % subjektů z celého trhu bylo prokázáno pochybení
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

V období od 1. 1. 2012 do 30. 6. 2012 zkontrolovali inspektoři ČOI celkem 174 cestovních kanceláří a agentur z celkového počtu 1 035 cestovních kanceláří a přibližně 3 000 cestovních agentur, které v současné době podnikají na českém trhu cestovního ruchu. Porušení jedné nebo více povinností stanovených zejména zákonem o ochraně spotřebitele prokázali inspektoři v 63 případech, tz. ve 36,2% případů. Znamená to zároveň, že z celkového počtu CK a CA na našem trhu prokazatelně pochybilo 1%. Nejčastějším zjištěným porušením zákona v průběhu kontrolní akce zaměřené na činnost cestovních kanceláří a agentur bylo neposkytnutí řádných informací o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění odpovědnosti za vady (reklamace).

Naše Asociace (AČCKA) je v pravidelném kontaktu s ČOI a neustále usilujeme o to, aby naše spolupráce vedla ke zvyšování kvality služeb cestovních kanceláří a agentur.

Naše Asociace bude ve snaze o zvyšování kvality služeb pro spotřebitele nadále pokračovat a o všech povinnostech vyplývajících ze zákona znovu informovat cestovní kanceláře a agentury.

Spotřebitelé získají dostatečné informace o svých právech a povinnostech na webových stránkách naší Asociace či nás mohou zdarma telefonicky kontaktovat (www.accka.cz).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomio Okamura

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…