Prezidentský kandidát Zeman v nemocnici. Zas ten prokletý palec

13.02.2012 21:16

Jezevec z Vysočiny a expremiér Miloš Zeman byl dnes hospitalizován. Dlouhou dobu jej trápil palec u nohy, který si zlomil zhruba před rokem. Nyní mu ho chirurgové budou dávat do pořádku, aby byl fit na předvolební kampaň. S největší pravděpodobností totiž bude kandidovat v prezidentských volbách v příštím roce.

Prezidentský kandidát Zeman v nemocnici. Zas ten prokletý palec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman
reklama

Bývalý premiér Miloš Zeman je v nemocnici. Dnes byl přijat na Ortopedickou kliniku Nemocnice Na Bulovce. ParlamentnímListům.cz to právě sdělil předseda krajské organizace Strany práv občanů -  Zemanovci (SPOZ) v Praze Miroslav Šlouf. Čestný předseda SPOZ Zeman se tam podrobí operaci palce u nohy, který ho dlouho trápil.

Nechtěl, ale strana ho přesvědčila

„Podrobí se drobnějšímu chirurgickému zákroku na palci u nohy. Nechtěl, opravdu nechtěl. Pořád opakoval, že to není tak špatné, a že chodí dobře. Nicméně ve straně jsme všichni názoru, že by měl být do prezidentské volební kampaně fit, protože bude muset často chodit nejen za voličkami, ale i za voliči,“ sdělil Miroslav Šlouf. Následná rekonvalescence prý potrvá několik dní.

Zeman podle Šloufa již přislíbil, že v prezidentských volbách bude kandidovat. Dle nového zákona o přímé volbě prezidenta, který minulý týden schválil senát a nyní čeká na podpis prezidenta Václava Klause, totiž bude splněn jeho hlavní požadavek. Vždy totiž svou kandidaturu podmiňoval přímou volbou. Nyní ještě bude třeba pro něj sehnat padesát tisíc sympatizantů. Nicméně SPOZ loni v petiční kampani pro přímou volbu prezidenta, starostů, primátorů a hejtmanů sebrala přes sto tisíc podpisů.Palec ho bolel pořád

Zeman si zlomil palec u levé nohy na své chalupě na Vysočině na začátku loňského března. Kvůli tomu tehdy nedorazil na tiskovku SPOZ a na konferenci do Mnichova, kam ho pozval bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov, chodil o berlích. Právě tam si stále stěžoval na bolest a menší problémy s palcem stále přetrvávaly.

Na mnichovské konferenci tehdy sdělil ParlamentnímListům.cz, že na pražském Hradě by v případě, že nebude sám kandidovat, nejraději viděl Jana Fischera. „Velmi dobře jsem s Honzou Fischerem vycházel. Samozřejmě, nikoli jen proto, že to byl dobrý premiér úřednické vlády, ale i proto, že to byl vynikající statistik. Nicméně i on prohlásil, že bude kandidovat jen v případě přímé volby,“ řekl Zeman s tím, že ostatní zmiňovaní kandidáti nepatří do jeho krevní skupiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na trh přichází šetrná dezinfekce pro děti a školáky bez etanonolu

10:52 Na trh přichází šetrná dezinfekce pro děti a školáky bez etanonolu

Covidová pandemie nám ukázala nebezpečí virů i nedostatky v osobní hygieně, dezinfekce se stala zákl…