Rekonstrukce Klaudiánovy nemocnice vrcholí. Prohlédla si ji hejtmanka

12.05.2021 16:56

Stavební práce na poslední etapě revitalizace a modernizace pavilonu č. 4 mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice úspěšně vrcholí, nové rehabilitační oddělení si prohlédla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková s radním pro zdravotnictví Pavlem Pavlíkem. Klaudiánova nemocnice začala s prvními kroky rekonstrukce již v roce 2018.

Rekonstrukce Klaudiánovy nemocnice vrcholí. Prohlédla si ji hejtmanka
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
reklama
„Rekonstrukce dopadla úžasně, je to tu moc hezké. Myslím, že je to potřeba teď, když se budou nemocnice vracet k normálu. Očekáváme velkou zátěž v oblasti léčby, která se celou dobu upozaďovala na úkor léčby covidové, takže především aparát svalový a pohybový, ortopedické operace a následná rehabilitace a péče budou opět nesmírně důležité,“ zhodnotila hejtmanka Pecková.
 
 
Rekonstrukce započala již v roce 2018, kdy byly vybudovány nové ambulance kožního oddělení, vznikly nové administrativní prostory pro oddělení zdravotních pojišťoven, personální a mzdové oddělení. Další novinkou bude také hematologický stacionář hematologicko-transfuzního oddělení. Ten byl zřízen v mladoboleslavské nemocnici již v roce 2008, ale doposud neměl vlastní prostory. V současné době je hematologická léčba aplikována na interním oddělení. Vybudování stacionáře umožní nemocnici rozšíření portfolia centrových léčiv, která jsou na tomto oddělení podávána. 
 
„Pro místní je to známá budova – stará interna. Interna se sice v roce 2013 přestěhovala do nového objektu, ale od roku 2005 zde sídlí rehabilitace. Nyní jsme lůžkové rehabilitační oddělení navýšili o jedno patro (9 lůžek). Do konce června se sem ještě přestěhuje oddělení následné péče z Celna, kde zůstane kapacita 51 lůžek,“ řekl předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa. Přesunutím tohoto oddělení do areálu nemocnice dojde k zefektivnění poskytované péče, omezení transportu pacientů sanitkou na vyšetření do nemocnice.
 
Celkové investiční náklady na revitalizaci a modernizaci pavilonu č. 4 včetně vybavení jsou 127 687 554 korun. 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pojištění cizinců opět na scéně. Pojišťovna VZP se brání mediálním výstupům

11:18 Pojištění cizinců opět na scéně. Pojišťovna VZP se brání mediálním výstupům

Dne 2. 6. 2021 došlo v Poslanecké sněmovně v rámci třetího čtení k projednávání zákona o pobytu cizi…