Šéf záchranky: Odbory lžou. Apokalypsa v ulicích ale nehrozí

14.06.2011 17:10

Pokud odbory tvrdí, že se s námi baví o tom, jak zajistit hladký provoz záchranné služby v průběhu stávky, tak lžou. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl Zdeněk Schwarz, šéf pražské záchranky. Podle něj přesto ve čtvrtek žádná apokalypsa nehrozí. Záchranka už má vypracované vlastní scénáře a podle Schwarz je počítáno s nejčernějšími. Nicméně informace o tom, co bude, čerpají záchranáři především z médií.

Šéf záchranky: Odbory lžou. Apokalypsa v ulicích ale nehrozí
Všude čtu, jak se odboráři domlouvají se záchranným systémem, aby v průběhu stávky byl zajištěn hladký průjezd sanitek. Tak to je lež. S námi se nikdo z odborů nebavil a informace, co mám, mám z médií a z magistrátu," prohlásil pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Schwarz.

Záchranka přijede, jako kdykoliv jindy

Podle něj se Pražané nemusí obávat, že by se nějak dramaticky měl prodloužit dojezdový čas, či snad dokonce, že by sanitka někam nedorazila. „My máme i na základě zkušeností z minula vypracované scénáře, které počítají i s těmi nejpesimističtějšími scénáři, které jsou v médiích pro stávku nastiňovány," tvrdí šéf záchranky.

„Víme, kde doprava kolabuje v Praze i bez stávky. Monitorovat situaci v Praze bude i vrtulník a náš systém bude posílat výsledky monitoringu posádkám. Takže budou včas vědět, kudy blokády objíždět a nedostat se do zácpy," přiblížil Schwarz.


Policie poskytla vrtulník

Podle něj dala na čtvrtek policie záchranářům navíc k dispozici vrtulník, který bude z blokád nejvíce ohrožené části Prahy schopen především akutní dětské pacienty dopravit na druhý břeh Vltavy a do nemocnice v Motole, kde se specializují na těžké úrazy dětí a podobně.

Čili sanitka odveze pacienta k vrtuli a tou bude následně přes řeku dopraven do Fakultní nemocnice v Motole," konstatoval Schwarz. „Ale tady je třeba říct, že se bavíme o případech, které se dějí třeba jednou do měsíce a ne zaplať Bůh denně. Jen tím chci naznačit, že i tady máme pojistku," uklidňoval šéf záchranky s tím, že jinak je v podstatě běžným denním provozem pokryta celá Praha a proto podle něj nikdo nemusí mít strach, že zůstane bez pomoci.

Čtěte také: Pozor na slunce a dav. Čtvrtek bude stresový, upozorňují experti


Přibude těch, co by jindy jeli do nemocnice sami

„Patrně o něco přibude těch případů, kdy pacient by se za normálních okolností dopravil sám autem či autobusem, ale takto si zavolá sanitku." Přesto podle Schwarze nepůjde o dramatická čísla. „Jediný problém může nastat uvnitř oblastí ucpaných demonstrací, ale tam i z minula máme zkušenosti, že účastníci těchto akcí sanitkám průjezd umožnili," doplnil pro ParlamentníListy.cz šéf záchranářů.

Ten doplnil, že kapacitně může záchranka zdvojnásobit počet posádek. Navíc už je naplánován rozvoz a svoz těch zaměstnanců záchranné služby, jejichž dopravu z práce či do práce by mohla stávka a blokády nějak omezit.


Více ke stávce:

  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ondřej Vaněk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

19:25 Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

VÍME PRVNÍ Rodina Hutníkových vyhrála v prvním stání správní soud se Všeobecnou zdravotní pojišťovno…