Šéf záchranky: Odbory lžou. Apokalypsa v ulicích ale nehrozí

14.06.2011 17:10

Pokud odbory tvrdí, že se s námi baví o tom, jak zajistit hladký provoz záchranné služby v průběhu stávky, tak lžou. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl Zdeněk Schwarz, šéf pražské záchranky. Podle něj přesto ve čtvrtek žádná apokalypsa nehrozí. Záchranka už má vypracované vlastní scénáře a podle Schwarz je počítáno s nejčernějšími. Nicméně informace o tom, co bude, čerpají záchranáři především z médií.

Šéf záchranky: Odbory lžou. Apokalypsa v ulicích ale nehrozí

Všude čtu, jak se odboráři domlouvají se záchranným systémem, aby v průběhu stávky byl zajištěn hladký průjezd sanitek. Tak to je lež. S námi se nikdo z odborů nebavil a informace, co mám, mám z médií a z magistrátu," prohlásil pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Schwarz.

Záchranka přijede, jako kdykoliv jindy

Podle něj se Pražané nemusí obávat, že by se nějak dramaticky měl prodloužit dojezdový čas, či snad dokonce, že by sanitka někam nedorazila. „My máme i na základě zkušeností z minula vypracované scénáře, které počítají i s těmi nejpesimističtějšími scénáři, které jsou v médiích pro stávku nastiňovány," tvrdí šéf záchranky.

„Víme, kde doprava kolabuje v Praze i bez stávky. Monitorovat situaci v Praze bude i vrtulník a náš systém bude posílat výsledky monitoringu posádkám. Takže budou včas vědět, kudy blokády objíždět a nedostat se do zácpy," přiblížil Schwarz.


Policie poskytla vrtulník

Podle něj dala na čtvrtek policie záchranářům navíc k dispozici vrtulník, který bude z blokád nejvíce ohrožené části Prahy schopen především akutní dětské pacienty dopravit na druhý břeh Vltavy a do nemocnice v Motole, kde se specializují na těžké úrazy dětí a podobně.

Čili sanitka odveze pacienta k vrtuli a tou bude následně přes řeku dopraven do Fakultní nemocnice v Motole," konstatoval Schwarz. „Ale tady je třeba říct, že se bavíme o případech, které se dějí třeba jednou do měsíce a ne zaplať Bůh denně. Jen tím chci naznačit, že i tady máme pojistku," uklidňoval šéf záchranky s tím, že jinak je v podstatě běžným denním provozem pokryta celá Praha a proto podle něj nikdo nemusí mít strach, že zůstane bez pomoci.

Čtěte také: Pozor na slunce a dav. Čtvrtek bude stresový, upozorňují experti


Přibude těch, co by jindy jeli do nemocnice sami

„Patrně o něco přibude těch případů, kdy pacient by se za normálních okolností dopravil sám autem či autobusem, ale takto si zavolá sanitku." Přesto podle Schwarze nepůjde o dramatická čísla. „Jediný problém může nastat uvnitř oblastí ucpaných demonstrací, ale tam i z minula máme zkušenosti, že účastníci těchto akcí sanitkám průjezd umožnili," doplnil pro ParlamentníListy.cz šéf záchranářů.

Ten doplnil, že kapacitně může záchranka zdvojnásobit počet posádek. Navíc už je naplánován rozvoz a svoz těch zaměstnanců záchranné služby, jejichž dopravu z práce či do práce by mohla stávka a blokády nějak omezit.


Více ke stávce:

  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…