Test na koronavirus za 7500 korun pro jednoho? Ano, tohle je Praha

24.01.2021 7:05

Letiště Praha zřídilo za účelem testování přímo ve svých prostorách komerční odběrová místa, kde se mohou cestující nechat otestovat na onemocnění COVID-19 a zároveň získat potřebné potvrzení po svém návratu do České republiky nebo před svým odletem. Testování na letišti provádí zdravotníci společnosti GHC Genetics jednatelů Viktora Furmana a Williama Diddena. Jak redakci upozornil jeden ze čtenářů, důležitá služba je současně velice drahá.

Test na koronavirus za 7500 korun pro jednoho? Ano, tohle je Praha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letiště Václava Havla terminál 3
reklama

„Byl jsem v šoku, když jsem si to přečetl, to stát musí regulovat!" uvedl Ivan Nejezchleba ve svém mailu. PL zároveň požádal, aby ověřily, zdali se jeho informace zakládají na pravdě.

Jak se ukázalo, je to tak.

Expresní služba na letišti, v rámci které obdržíte výsledek testu do dvou hodin, stojí 7500 korun. Test se provádí přímo na místě na odběrových místech a výsledek obdržíte SMS zprávou a dále e-mailem. V nezvykle vysoké ceně je i mezinárodní certifikát o absolvování testu potřebný pro vycestování do zahraničí podle podmínek konkrétních zemí.

„Obecně doporučujeme cestujícím, kteří potřebují před svou cestou doložit při odbavení nebo přímo v cílové destinaci negativní výsledek testu na COVID-19, a chtějí test absolvovat na letišti, aby počítali s dostatečnou časovou rezervou na provedení testu a doručení výsledku vzhledem ke svému odletu z Prahy," dodává správa letiště na svých stránkách.

Samotný odběr vzorků v odběrových místech sice probíhá na počkání, objednávání z důvodu vysoké poptávky však není možné.

Průměrná cena testů mimo expresních vychází na 1500 korun. Zákonná lhůta pro zaslání výsledků je 48 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle máme hlídat? Tohle?! Žrádlo, svařák, vodka. Jeden Pražák za druhým.“ Policajti z hor poslali další do nebe volající fotky

4:44 „Tohle máme hlídat? Tohle?! Žrádlo, svařák, vodka. Jeden Pražák za druhým.“ Policajti z hor poslali další do nebe volající fotky

Na Špindlerův Mlýn byl v sobotu odpoledne poměrně nešťastný pohled. V centru oblíbeného horského stř…