„Babiš chudne o téměř 19 milionů denně. Zde graf.“ Ekonom řízl do živého. Reakce

28.09.2021 15:22

Zejména obě opoziční koalice opakovaně upozorňují, že Agrofertu Andreje Babiše se daří, i když je premiérem. Babiš dokola opakuje, že už s Agrofertem nemá nic společného, ale auditoři EU poukazují na to, že Babiš je stále a nepřetržitě příjemcem konečných výhod, které plynou Agrofertu z čerpání dotací. Ekonom Lukáš Kovanda se naproti tomu rozhodl ukázat, jak Babiš v politice chudl. A přišla reakce...

„Babiš chudne o téměř 19 milionů denně. Zde graf.“ Ekonom řízl do živého. Reakce
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Andrej Babiš (ANO)

Ekonom Lukáš Kovanda předložil na sociální síti Twitter graf, na kterém ukazuje, jak Andrej Babiš jako jeden z nejmocnějších politiků v Česku soustavně chudne. Tvrdí, že Babiš ekonomicky prožívá volný pád.

„Volný pád. Majetek Andreje Babiše (vč. svěřenských fondů) se během jeho působení ve vrcholné politice, v letech 2014 až 2021, dramaticky ztenčil, o 55 miliard korun. Během posledních zhruba osmi let, od voleb roku 2013, Babiš chudne průměrně o necelých 19 milionů korun denně,“ konstatoval Kovanda.

Babišův majetek

Babišův majetek

V diskusi pod jeho příspěvkem se rozeběhla debata, nakolik lze Kovandovým číslům věřit.

„Kde jste vzal 120 miliard v roce 2014?“ padlo v diskusi.

Babišův majetek

Česká verze časopisu Forbes v říjnu 2020 uvedla, že Babišův majetek činí 74 miliard korun, přičemž jako jeden z mála českých boháčů bohatl i v covidovém roce, a to o 4 miliardy korun.

V roce 2013 byl časopisem Forbes Babišův majetek odhadnut na 2 miliardy dolarů, tedy asi 39 miliard korun. V roce 2017 už tentýž Forbes odhadl Babišův majetek na 4,1 miliardy dolarů, tedy asi 80 miliard korun. V roce 2017 byl Andrej Babiš 4 roky ministrem financí ve vládě Bohuslava Sobotky.

A jak již bylo řečeno, v roce 2020 časopis Forbes odhadl Babišův majetek na 74 miliard korun, což je o 35 miliard korun víc, než měl podle časopisu Forbes před vstupem do politiky. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…