„Báchorka pro blbé děti,“ europoslanec David si nad rozuzlením útoku na Navalného klepe na čelo

22.12.2020 21:41

„Báchorka pro blbé děti,“ o způsobu, jakým došlo k přiznání agenta ruské FSB k pokusu o otravu ruského opozičního předáka Alexeje Navalného, projevuje velké pochyby na sociální síti také poslanec Evropského parlamentu Ivan David.

„Báchorka pro blbé děti,“ europoslanec David si nad rozuzlením útoku na Navalného klepe na čelo
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Ivan David

Nejnovější vývoj kauzy otravy Navalného zní, že k pokusu o jeho vraždu se přiznal agent ruské FSB. A to samotnému Navalnému, který mu sám zavolal a vydával se za zástupce generálního tajemníka ruské bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa.

Navalnyj zavolal svému údajnému vrahovi Konstantinu Kudrjavcevovi pár hodin před zveřejněním vyšetřování investigativních týmů serveru od Bellingcatu, CNN. Ten v domnění, že hovoří se zástupcem generálního tajemníka ruské bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa, Navalnému prozradil podrobnosti o atentátu a detaily o operaci, při které se podle jeho slov „všechno pokazilo“.

Na otázku Navalného, proč došlo k selhání operace, odpověděl, že „neměl přežít, ale situace se vyvinula v jejich neprospěch“. Informaci na svém webu publikoval server Seznam Zprávy.

Europoslanec Ivan David je k tomuto příběhu značně skeptický a podezřívavý. Označil jej za „báchorku“.

„Báchorka pro blbé děti. Agent tajné služby se vykecával do telefonu a vysypal Navalnému, jak ho chtěl otrávit, a ještě nahlásil jména účastníků akce. To publikuje Seznam bojující proti fake news...,“ napsal europoslanec.

 

 

O pochybném rozuzlení jasně hovoří i bezpečnostní poradce Andor Šándor. „Sága novičok – případ Navalnyj dostala to pravé ‚vánoční‘ rozuzlení. Ruský opoziční předák telefonicky hovoří z Německa se svým vrahem z FSB, který v domnění, že mluví se svým šéfem, mu sdělí, jak to vše mohlo proběhnout. Nemá problém mluvit nezjištěným telefonem o všech detailech vražedné akce se svým ‚nadřízeným‘, jehož hlas si v pohodě splete s Navalným. Za větší komentář to ani nestojí,“ uvedl na svém facebooku Šándor.

Během údajného telefonátu měl Kudrjavcev také zmiňovat další účastníky cílené otravy, toxikologa Stanislava Makšakova, jenž podle zjištění Bellingcatu řídil celou operaci, a lékaře ve službách FSB Ivana Osipova a Alexeje Alexandrova.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ničení Babiše a msta: Po drtivém videu se vyvalily peníze a zlo

20:24 Ničení Babiše a msta: Po drtivém videu se vyvalily peníze a zlo

Na videu, které koluje po internetu a popisuje praktiky novinářů proti Andreji Babišovi je zajímavé,…