„Byla to láska mého života,“ prohlásil Afghánec, který hrůzně zmrzačil svoji přítelkyni

18.07.2017 7:42

Soud ve Vídni včera udělil sedmadvacetiletému afghánskému migrantovi trest na doživotí. Téměř přesně před rokem bodl svoji přítelkyni dlouhým nožem do obličeje a přivodil ji tak trvalou invaliditu. Rozsudek je zatím nepravomocný.

„Byla to láska mého života,“ prohlásil Afghánec, který hrůzně zmrzačil svoji přítelkyni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rakouská vlajka
reklama

Sedmadvacetiletý hudebník z hlavního města Kábulu Hamid J. a jeho o pět let mladší oběť přišli ze své rodné země do Rakouska i se svými rodiči. Oba se podle mínění soudu poměrně dobře integrovali do rakouské společnosti a měli „zaděláno“ na slibnou budoucnost. Měli v plánu se vzít. Afghánec ve Vídni ovšem pracoval jako dělník a nebyl prozatím schopen dát dohromady 10 až 11 000 eur požadovaných rodinou jeho snoubenky.

Na začátku jejich vztahu to byla velká láska, ale po čase se začali odcizovat. „Ráno vstával s whisky a cigaretou,“ stěžovala si dvaadvacetiletá žena ústy své advokátky. Jak uvedl i Hamid J., po čase spolu přestali intimně žít a on si našel jinou přítelkyni. Jedna hádka střídala druhou a po čase bylo zřejmé, že počáteční idylka je dávno pryč a vše patrně spěje k rozchodu. To však dle vyšetřování nehodlal afghánský migrant připustit.

Celý text v němčině najdete ZDE.

Anketa

Už nějakou dobu platí zákaz kouření v restauracích. Osvědčil se?

32%
68%
hlasovalo: 4323 lidí

Se svojí přítelkyní se často hádal a dle svých slov se bál, že ji brzy ztratí. Při jedné takové prudké hádce přímo loni 12. července ve stanici metra Währingerstrasse vytáhl muž nůž s dvaceticentimetrovou čepelí a bodl svoji přítelkyni přímo doprostřed obličeje. „Byla to láska mého života, ale ke konci byl náš vztah velmi chladný,“ konstatoval afghánský vrah včera před soudem, který jej za pokus o vraždu poslal do vězení na doživotí.

Porota se o svém rozhodnutí radila asi hodinu a na verdiktu se shodla jednomyslně. „Po takovém brutálním, krutém a zákeřném činu může následovat pouze maximální trest. Je třeba si jednou provždy ujasnit, že tímto způsobem se ženami ve střední Evropě nikdo zacházet nebude,“ uvedl soudce Georg Olschak. Rozsudek je zatím nepravomocný, protože obhájce afghánského vraha se proti trestu na doživotí odvolal.

Ale i kdyby byl nakonec včerejší rozsudek potvrzen v plné výši, na bezútěšném životě dvaadvacetileté oběti bohužel nemůže nic změnit. Žena brutální útok sice přežila, ale po přerušení míchy je ochrnuta na jednu polovinu těla a není schopna se o sebe sama postarat. „Její sen žít svobodný a nezávislý život nebude naplněn,“ uvedla obhájkyně oběti Irene Oberschlicková. Vrah svoji vinu uznal a na závěr řekl, že se každý den modlí, aby se jeho někdejší přítelkyně uzdravila.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

12:01 A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

Zpěvačka Ilona Csáková se opřela do Andreje Babiše, že se chlubí lékem Ivermektinem, který prosazova…