„Demagogie!“, „To snad nemyslíte vážně“, „Myslím!“ V ČT to vřelo. Vojtěch Filip a Petr Fiala se poprali

06.06.2021 13:59 | Zprávy
autor: mp

Václav Moravec chtěl slyšet od předsedy Sněmovny a místopředsedy ANO Radka Vondráčka, předsedy ODS Petra Fialy a předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, co říkají na nový volební průzkum, podle kterého by ČSSD získala jen tři procenta hlasů. Poté se pustil do Vondráčka, že nesplnění předvolebních slibů ANO přivedlo voliče právě ke Šlachtovi. Mezitím došlo na slovní bitku mezi Vojtěchem a Fialou. „To je demagogie,“ pálil Fiala do Vojtěcha Filipa ve věci vyhlašování nedůvěry vládě.

„Demagogie!“, „To snad nemyslíte vážně“, „Myslím!“ V ČT to vřelo. Vojtěch Filip a Petr Fiala se poprali
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Otázky Václava Moravce. Debata Filipa, Fialy a Vondráčka.

Václav Moravec položil na stůl nový průzkum, který ukazuje, že by volby vyhrála koalice Pirátů a Starostů s 26 procenty hlasů. Nově by se ve Sněmovně objevilo hnutí Přísaha Roberta Šlachty s pěti procenty hlasů. Ukázal to průzkum společnosti Kantar pro ČT, podle něhož sociální demokraté dostanou ve volbách přibližně tři procenta, a ze Sněmovny tak vypadnou.

Druhá je pravicová koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09; získala by 21,5 procenta hlasů voličů. Hnutí ANO Andreje Babiše by skončilo třetí, s 20 procenty.

Čtvrté je hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury s 10 procenty hlasů, komunisté by získali 5,5 procenta a Šlachta se svou Přísahou pět procent.

Filip věří, že komunisté nakonec získají víc hlasů. V posledních volbách do Sněmovny měli přes 7,7 procenta a věří, že letos skončí podobně. Pokud by se tak nestalo, považoval by to za neúspěch.

Rovněž zdůraznil, že na listopadovém sjezdu už se nebude ucházet o post předsedy KSČM.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…