Celou kauzu začal občan, který na Facebooku upozornil, že na pietním setkání v Resslově ulici, připomínajícím výročí smrti českých parašutistů, kteří se podíleli na likvidaci říšského protektora Reinharda Heydricha, nebyl přítomen primátor Zdeněk Hřib ani nikdo další z magistrátní koalice. Dokonce prý vedení Prahy neposlalo ani věnec.
Kauza se rozšířila díky Twitteru novináře Jana Paličky, podle kterého je takové jednání lidsky odporné. „Na aktivistické zhovadilosti mají času dost, ale že by třeba uctili památku hrdinů, bez jejichž oběti by tu vůbec nemuseli být, natož oxidovat na magoši, to zas ne, priority jsou jinde,“ psal Palička.
V odpovědích na jeho tweet se osobně vyjádřil primátor Zdeněk Hřib. „Rádi bychom památku českých hrdinů uctili, ale Český svaz bojovníků za svobodu, který akci organizoval, nás nepozval, takže to nešlo,“ vysvětlil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav