„Mám velkou radost!“ Nevídaná věc. Kalousek se raduje společně s Babišem

21. 7. 2020 22:04

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se pátý den summitu dohodli na parametrech fondu obnovy ekonomik a budoucího sedmiletého rozpočtu. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je výsledek summitu pro Česko dobrý. Ne všichni však mají takový názor... Kdo se však s Andrejem Babišem de facto shoduje? Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Mám velkou radost!“ Nevídaná věc. Kalousek se raduje společně s Babišem
Foto: Repro ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu TOP09, Miroslav Kalousek
reklama

Konečně. Na začátku pátého dne jednání se lídři Evropské unie shodli na fondu obnovy a rozpočtu. Dnes ráno to oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Celkový objem fondu bude 750 miliard eur. Fond má pomoci ekonomikám zasaženým koronavirovou krizí. Peníze si Evropská komise bezprecedentně vypůjčí na finančních trzích.

Anketa

Líbí se vám finální podoba ,,záchranného plánu" EU za 750 miliard euro?

4%
96%
hlasovalo: 9174 lidí

Michel je s jednáním spokojený. „Dokázali jsme to, Evropa je silná,“ jásal nad jednotností Evropy Michel. Výsledek považuje za úspěch pro všech 27 členských zemí. Podle něj ukázaly odpovědnost a solidaritu. Píše to server Českénoviny.cz.

Česká republika bude z fondu obnovy a rozpočtu EU čerpat 35,7 miliardy eur, půjčit si může dalších 15 miliard eur.

„Koncert na Titaniku bude velkolepý. Co na tom, že se staneme na generace dlužníky, peníze, které nemají a nebudou mít ani papírový ekvivalent, natož aby byly kryty hodnotou, nás a naše děti a vnuky svážou a připoutají k projektu jedné říše virtualit. Jen na počítačových obrazovkách se budou digitálně přeposílat hausnumera a dohled z Bruselu (krycí jméno pro Berlín) nám bude dávat pokyny,“ poznamenal k tomu bývalý poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. 

„EU je po dnešku silnější, soudržnější, solidárnější a ještě více spolupracující. A takovou ji v současném globalizovaném světě plném politiků, kterým překáží demokracie, potřebujeme,“ míní pak poslanec za hnutí STAN Jan Farský.

EU je po dnešku silnější, soudržnější, solidárnější a ještě více spolupracující.

A takovou ji v současném globalizovaném světě plném politiků, kterým překáží demokracie, potřebujeme.#krizejakoprilezitost #spojenestatyevropske https://t.co/4cIbsiFTbe

— Jan Farský (@JanFar_sky) July 21, 2020

„Poslanec Farský ze STAN. Tomuto výronu ryzího eurosvazáctví se už ani nemohu zasmát. Obraty jak z Rudého práva před rokem 89. Zbývá dodat: Společným dluhem za šťastnou evropskou budoucnost na věčné časy a nikdy jinak. Úplně nakonec se pan Farský hlásí ke Spojeným státům evropským. Rád bych věděl, jestli to je oficiální politika STAN. Připadá mi totiž, že je tam řada normálních lidí, kteří by na úrovni své obce nikdy nepřipustili to, co tady EU právě provedla na úrovni celého kontinentu,“ okomentoval Farského slova europoslanec za ODS Jan Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Kdo však má také velkou radost, je předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. 

„Mám velkou radost. Dohoda bude mít velký nejen ekonomický, ale i mezinárodně politický efekt. Společné dluhopisy znamenají silný integrační prvek. To je také hlavní důvod, proč si je odpůrci EU nepřáli. Já si naopak přeji integrovanou a silnou EU.“

Mám velkou radost. Dohoda bude mít velký nejen ekonomický, ale i mezinárodně politický efekt. Společné dluhopisy znamenají silný integrační prvek. To je také hlavní důvod, proč si je odpůrci EU nepřáli. Já si naopak přeji integrovanou a silnou EU.https://t.co/276ROavpCy

— Miroslav Kalousek (@kalousekm) July 21, 2020

„K dohodě o evropském rozpočtu: Vítězi Polsko a Maďarsko, kteří si vydupali kromě peněz navíc i to, že ostatní jim nebudou mluvit do rozebírání právního státu. A také Holandsko s Rakouskem, které uspěly se strategií ‚naše prachy nade vše‘,“ poznamenal k dohodě také prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

K dohodě o evropském rozpočtu: Vítězi Polsko a Maďarsko, kteří si vydupali kromě peněz navíc i to, že ostatní jim nebudou mluvit do rozebírání právního státu. A také Holandsko s Rakouskem, které uspěly se strategií ‚naše prachy nade vše‘. #EUCO

— Tomáš Prouza (@ProuzaTomas) July 21, 2020

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…