„Měli jsme to udělat.“ Zahradil opět šťouchá do ODS

06.08.2023 21:21 | Monitoring
autor: vef

ODS se podle europoslance Jana Zahradila nikdy nevzpamatovala z toho, jakou chybu udělala v roce 2013. Podle jeho slov měla totiž strana nechat projít Rusnokovu vládu a nechat ji vládnout až do řádných voleb v květnu 2014. Svým tehdejším rozhodnutím ODS podle něj otevřela dveře Andreji Babišovi (ANO).

„Měli jsme to udělat.“ Zahradil opět šťouchá do ODS
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Bývalý europoslanec ODS Jan Zahradil

„Zítra tomu bude deset let, co vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru Sněmovny. S tímto časovým odstupem si dovoluji tvrdit, že tehdy udělala ODS zcela zásadní strategickou chybu, která rozhodla o našem dalším osudu v podstatě až do dnešních dnů. Měli jsme tehdy Rusnokovu vládu nechat projít (třeba odchodem při hlasování) a nechat ji vládnout až do řádných voleb v květnu 2014. Získali bychom čas, zkonsolidovali se, setřásli ze sebe nejhorší dopady aféry Nečas/Nagyová. Za těch devět měsíců by se bývalo už ukázalo, že šlo hlavně o prokurátorsko/policejní puč Ištvana a Šlachty,“ poznamenal europoslanec Jan Zahradil.

„My jsme to ale chtěli v záchvatu emocí ‚nandat‘ Zemanovi, sestřelili Rusnoka, hnali se bez rozmyslu do předem jasně prohraných předčasných voleb, a otevřeli jsme tak dveře Babišovi, kterému jsme svou zbrklostí také nedobrovolně napsali program. Všechno špatně,“ dodal Zahradil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volal Merz? Putine, válka se nevyplatí. Dramatické odpoledne v Bruselu

4:46 Volal Merz? Putine, válka se nevyplatí. Dramatické odpoledne v Bruselu

Zatímco česká média vyčítají Andreji Babišovi zradu spojenců, světový tisk při hodnocení čtvrtečního…