"Nas*at a rozmazat. A přede všema!" Klaus mladší opět triumfuje. Máme info ze Sněmovny. ODS čeká veřejné zesměšnění

11.04.2019 12:25 | Zprávy

„Pamatuj si, ševče: Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj." Tak zněla jedna z moudrých vět krále Miroslava v podání Vladimíra Ráže. Jistě, jde sice jen o pohádku Pyšná princezna z roku 1952, ale ona by šla použít také na současné dění v Poslanecké sněmovny, o kterém mají ParlamentníListy.cz zcela detailní informace. A opět se jedná o Klause juniora.

"Nas*at a rozmazat. A přede všema!" Klaus mladší opět triumfuje. Máme info ze Sněmovny. ODS čeká veřejné zesměšnění
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

„Je dohoda, že po volbách do EU Václav Klaus na výboru skončí, jelikož se vládnoucí ANO bojí obstrukcí ze strany opozice, ale dají jim to sežrat za Zelienkovou, kterou jim ODS neodvolala z výboru v předchozím volebním období, když odešla k TOP 09. Školácká chyba, která by se za Topola nestala. Měli ho stáhnout z výboru pro školství a nahradit a bylo po nerváku. Teď se bude asi hlasovat veřejně ve Sněmovně, ale pokud tam zůstane, bude to pro Fialu další obrovský problém,“ řekl náš poslanecký zdroj ve středu.

Ve čtvrtek už ovšem situace vypadá docela jinak. Jak se ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit, s Klausovým odvoláním to nebude právě jednoduché.

ODS zcela evidentně sázela na to, aby volebním výborem prošlo veřejné hlasování o odvolání jejich bývalého "rozpustilého poslance". Každý z dvou set členů dolní komory Parlamentu by tak byl viděn, jak ke Klausovi přistupuje. To by se týkalo především členů, poslanců ODS. Jenomže co se nestalo, všechno dopadlo úplně jinak, než jak si předseda ODS Fiala vymínil. Naší redakci se totiž ozval jeden z velmi vlivných poslanců, který pod podmínkou anonymity prozradil detaily z jednání posledního volebního výboru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…