„Rouška je v některých případech málo, dejte mu roubík!“ sklidil ministr Vojtěch od poslankyně ODS. Ostrá slova o vládní strategii

11.04.2020 21:11

Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) se na sociální síti pustila do kritiky ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). „Rouška je v některých případech málo, dejte mu roubík! Co si myslí nikoho nezajímá, my chceme fakta a plán!“ obořila se na ministra zdravotnictví Černochová za jeho dnešní výroky, které příliš nekorespondují s tím, co jsme již mohli slyšet od jiných členů vlády či ústředního krizového štábu. „Vláda nemá žádný plán, který po ní jako opozice už dva týdny požadujeme,“ podotýká politička, že to nyní působí jako „amatérské věštění z křišťálové koule“.

„Rouška je v některých případech málo, dejte mu roubík!“ sklidil ministr Vojtěch od poslankyně ODS. Ostrá slova o vládní strategii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová
reklama

Anketa

Chcete, aby byl Andrej Babiš předsedou vlády i po volbách v roce 2021?

85%
15%
hlasovalo: 34253 lidí
„Rouška je v některých případech málo, dejte mu roubík! Co si myslí nikoho nezajímá, my chceme fakta a plán!“ spustila Černochová a spílala, že vláda v nynější situaci postrádá jasný plán.

„To, co ukazuje současná situace kolem pandemie koronaviru dokonale, je pravý opak toho, co do médií neustále opakuje premiér Babiš, tedy že vláda funguje jako jeden tým. Nefunguje. Nechápu, proč jsme dnes a denně svědky nejasných a nesourodých výkřiků o tom, co se kdy možná uvolní, otevře, co budeme asi moci tehdy a tehdy a pravděpodobně za těch a těch podmínek,“ rozčílila se Černochová v návaznosti na dnešní slova Vojtěcha, jelikož některé jeho dnešní výroky nejsou ve shodě s tím, co dříve pronášeli členové vlády či ústředního krizového štábu. 

„Tyto výkřiky nejenže jsou nejednoznačné, ale ještě se rozcházejí podle toho, který z představitelů vlády nebo krizového štábu je zrovna říká. Vše to svědčí o tom, že vláda nemá žádný plán, který po ní jako opozice už dva týdny požadujeme. Nerozumím tomu, proč vláda jako ‚jeden tým‘ nezasedne, nestanoví si nějaký pevný harmonogram a strategii, jak jej bude komunikovat. Je to vše jen pouštění informací, které pozbývají platnosti už v momentě, kdy jsou vyřčeny, a působí to jako velmi amatérské věštění z křišťálové koule. Dnešní vyjádření ministra Vojtěcha je opět jen dalším takovým v řadě. Chaos nad chaos,“ postěžovala si politička na Facebooku.


Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes v České televizi řekl, že otevírání hranic nyní není na pořadu dne. „Pokud jde o hranice, tak tam to určitě není věc následujících týdnů, možná ani nejbližších měsíců,“ uvedl. Cestování by podle něj vláda mohla případně v budoucnu povolit do jednotlivých zemí podle toho, jaká v nich bude situace kolem šíření koronaviru. Zatím vláda zákaz cestování zmírnila jen částečně, když schválila návrh ústředního krizového štábu, aby po 14. dubnu mohli lidé vycestovat v nezbytných případech – třeba kvůli služební cestě či návštěvě příbuzných v cizině.

Mnohem rychlejší než otevírání hranic však podle ministra bude otevírání obchodů. „Dokážu si představit, že velká část běžných provozoven a obchodů by mohla do měsíce fungovat,“ pronesl své myšlenky Vojtěch pro LN.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) už dříve řekl, že otevírání obchodů se bude řídit jejich velikostí. „V první fázi by to měly být menší provozovny, řekněme do 50, do 200 metrů čtverečních maximálně,“ specifikoval Vojtěch pro ČT.

Služby jako kosmetika či kadeřnictví, kde je blízký kontakt mezi lidmi, podle Vojtěcha asi hned po Velikonocích neotevřou.

U restaurací Vojtěch předpokládá, že by nejprve dostaly povolení k provozu do určité hodiny přes den. Prodloužení otevírací doby restaurací a barů i na večer a do noci vláda povolí prý asi až později.

Brzy zřejmě nebude povoleno ani konání velkých letních hudebních festivalů typu Colours of Ostrava či Rock for People. „Za mě osobně nikoliv, v této oblasti budeme spíše přísní,“ řekl LN ministr. U menších koncertů a dalších kulturních akcí s účastí do stovky lidí by ale mohlo být podle něj povolení už během léta reálné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …