„Sado máma.“ Hlavní pořad. Toto vážně vyšlo z dílny ČT. Pikantní souvislosti

07.12.2021 20:30 | Ze sítí

ČT se stala terčem vtípků, když pořad Sama doma dostal nové logo, které ovšem vypadalo jako „Sado mama“. A internetoví vtipálci se činili a tuto změnu doplnili i změnou vizáže moderátorek a znělky. Ušetřen nezůstal ani programový ředitel ČT Milan Fridrich.

„Sado máma.“ Hlavní pořad. Toto vážně vyšlo z dílny ČT. Pikantní souvislosti
Foto: Repro ČT
Popisek: Lehce dezinterpretovatelné logo pořadu Sama Doma

Anketa

Chcete Víta Rakušana za prezidenta republiky?

1%
98%
hlasovalo: 28857 lidí
Pořad Sama doma asi není třeba představovat. Dnes se ovšem stal terčem vtípků kvůli svému logu na webu iVysílání, které čteno zleva doprava, jak se běžně v Česku čte, zní „Sado Mama“. Což uznala i sama Česká televize.

„Tohle překlopení loga se prostě grafikům při tvorbě nového iVysílání úplně nepovedlo. Změnu názvu ani dramaturgie Sama doma ale neplánujeme. Staré logo je zpátky. A Sado mama už je zase Sama doma,“ informovala.

Tato změna zpátky k nekontroverznímu ovšem nepotěšila komentátora Jindřicha Šídla. „Chceme Sado mámu! Konečně se rozhoupete k významné inovaci, k snaze přilákat nové divácké skupiny a vzdáte to po útoku twitterové úderky?!“  peskoval veřejnoprávní televizi.

Internetem navíc koluje výpis od českého správce domén, podle kterého je doména sadomama.cz registrována na Českou televizi.

Karikaturista Tomáš Břínek už k logu přidal i náležitou úpravu moderátorek.

S návrhem na znělku pak přišla novinářka A2larmu Apolena Rychlíková. „Tyyy dam tadady tam a do toho švihání bičíkem po zadku Milana Fridricha?“ nadhodila na Twitteru.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…