"Systém EET zkolabuje a přivodí Babišovi porážku!" uvedl v rádiu senátor Valenta. Promluvil také o ParlamentníchListech.cz

29. 11. 2016 18:45

Senátor Ivo Valenta konstatoval v úterní Kauze dne, že se vidí především jako spokojený otec pěti dětí. Následně sepsul elektronickou evidenci tržeb Andreje Babiše. Podle jeho názoru tento systém zkolabuje a z dlouhodobého hlediska přivodí Babišovi porážku. Nakonec prozradil, v čem vidí přednost serveru ParlamentníListy.cz, který spoluvlastní.

"Systém EET zkolabuje a přivodí Babišovi porážku!" uvedl v rádiu senátor Valenta. Promluvil také o ParlamentníchListech.cz
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Ivo Valenta na obecním úřadě v Komni
reklama

„Já bych se pojmenoval spokojeným otcem pěti dětí,“ zahájil své vystoupení Valenta, jenž se nedávno stal českým občanem. Dlouhá léta býval občanem monackým. „Moje šestiletá dcera nastoupila do školy a my chceme, aby naše dcera nastoupila tady,“ doplnil Valenta.

Vysvětloval také, proč jeho společnost Synot vede arbitráž proti České republice. Činí tak kvůli změnám v hazardním podnikání, které se týkají změn v zákonech o provozování hazardních her, přičemž se vztahují i na dobíhající smlouvy, které byly podepsány ještě za jiných podmínek. „Je to v rukou arbitrů a víc se k tomu nemůžu moc vyjadřovat,“ konstatoval senátor.

Ve druhé polovině rozhovoru došlo na EET. „EET je holý nesmysl a hloupost. Když se podíváme třeba do Chorvatska, tam zbohatl jeden velkopodnikatel v potravinářském průmyslu, který tím napřed zničil ty malé firmy. Pan Babiš se u něj asi inspiroval,“ konstatoval senátor.

Uznal sice, že ministr Babiš chce z EET vyjmout nejmenší živnostníky, což Valenta kvituje. „Jenže to měl udělat hned na začátku,“ doplnil. „Já si myslím, že systém zkolabuje,“ varoval Valenta. Podle jeho názoru EET nepřinese žádné peníze navíc do státního rozpočtu, Babišovi prý dříve či později přivodí porážku ve volbách. Tato vláda prý EET nezruší, ale příští vláda ano. Mezitím bohužel přivede ke krachu spoustu malých hospod, především na vesnicích.

Nakonec došlo i na server ParlamentníListy.cz, který Valenta spoluvlastní. „Já jsem četla, že ten server má rád pan Vladimir Putin, víte o tom?“ ptala se moderátorka Zuzana Bubílková.

„Nejen Putin, ale i Trump. On si tam každý může psát, co chce. Já si myslím, že jej hlavně milují lidé, protože je to médium, které nemá cenzuru. Já bych řekl, že je to takový mediální Facebook,“ vyjádřil svůj názor senátor.  

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…