To si děláte legraci... Vladimir Putin předložil Američanům něco, na co zůstali jen koukat

23.04.2015 15:27

Ruský prezident Vladimir Putin podle britského deníku Guardian přišel se zajímavým nápadem na zprostředkování lepších vztahů mezi Moskvou a Washingtonem. V administrativě Baracka Obamy se však nápad setkal s nepochopením.

 To si děláte legraci... Vladimir Putin předložil Američanům něco, na co zůstali jen koukat
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Vladimir Putin již v roce 2013 měl Baracku Obamovi navrhnout, že by neformálním zprostředkovatelem vztahů mezi oběma zeměmi byl Steven Seagal. Formálně měl herec proslavený svou muskulaturou vykonávat funkci „honorárního konzula“ Ruské federace ve dvou státech americké federace, čímž by získal diplomatické postavení a mohl fungovat jako neformální posel mezi oběma zeměmi.

Putin to měl Obamovi podle serveru BuzzFeed News přednést na summitu G8 v Severním Irsku. Spojené státy však na nápad reagovaly s nepochopením. „Naše odpověď zněla: To si snad děláte legraci,“ citoval BuzzFeed nejmenovaného úředníka, který se pro server nyní rozpovídal.

Celý text v angličtině ZDE

O Vladimiru Putinovi je známo, že je velkým ctitelem Stevena Seagala a akčních filmů, které jej proslavily. I prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov připustil, že prezident Seagalovy filmy rád sleduje. Oba prý spojuje zejména láska k bojovým uměním.

Seagal se kromě toho několikrát vyjádřil na Putinovu podporu, prohlásil jej například za „jednoho z největších světových vůdců“ a nedávno podpořil i jeho chování na Ukrajině, které označil za „velmi rozumné“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

15:35 Tři úhly pohledu na triumf Borise Johnsona: Za pět let udělá z Británie úplně jinou zemi. A velké povzbuzení pro Trumpa...

Hazardní krok, ve kterém Boris Johnson vsadil takřka všechno. Nosný motiv provést už konečně brexit …