„Trapný.“ „To jste tak hloupí?“ Ajaj. SPOLU vystřelilo do Babiše. Jenže tohle se obrátilo

16.09.2021 16:30

Koalice SPOLU v čele s ODS obvinila premiéra Babiše z toho, že zdražuje chleba, pivo, pleny i cihly. To, co přišlo od voličů, ale marketéři modrých ptáků asi nečekali. „Za zdražování může spíš Green Deal, se kterým souhlasíte,“ vypálil kdosi v diskusi. Podle dalších za vysoké ceny základních věcí může spíše covid než Babiš. „Zoufalé! Nedivím se, že vám padají preference,“ vysmívají se ostatní. A navíc se do celé věci vložil jistý známý poslanec.

„Trapný.“ „To jste tak hloupí?“ Ajaj. SPOLU vystřelilo do Babiše. Jenže tohle se obrátilo
Foto: Repro. Facebook
Popisek: Kampaň koalice SPOLU

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71751 lidí

„Ceny letí nahoru! Zdražuje se nejvíc za posledních třináct let. Zdražují základní potraviny jako chléb, máslo, brambory, ale také stavební materiály, bydlení, pivo nebo benzín. Za astronomické ceny může nejen špatné hospodaření státu, ale i neschopnost zjednodušit stavební řízení: nedostatek bytů žene ceny nahoru. Problém jsou i neustálé lockdowny, které způsobují výkyvy ve výrobě. ANO, zdražuje se,“ píše se na hlavní facebookové stránce občanských demokratů.

„SPOLU nastartujeme ekonomiku, zabráníme dalším lockdownům, zjednodušíme stavební řízení, budeme hospodařit rozumně. A zkrotíme tak ceny. Přijďte k volbám a volte SPOLU. Jsme změna, které můžete věřit,“ slibují dále demokratičtí politici.

Krátký text je navíc doplněn plakátem, který humornou formou vyobrazuje premiéra Babiše a otevřeně obviňuje jeho a hnutí ANO z masivního zdražování chleba, brambor, másla či dětských plen nebo cihel.

Takovéto útočné vedení politické kampaně se ale zřejmě občanům, voličům příliš nelíbí a v debatě pod příspěvkem to dali jasně najevo. „Bohužel nebude líp. Bude Green Deal, se kterým ODS souhlasí,“ napsal například směrem k modrým ptákům uživatel Martin Mladenov.

„Babiše úplně nesnáším, ale tohle je trochu nefér. Ceny vyletěly i hlavně kvůli covidu. A s tím by nikdo nic neudělal. Nebuďte jak populisti,“ napsal zase jistý Daniel Aulehla. „Ach jo. Vy máte být konstruktivní opozice. Chápu, že metody prodejců hrnců platí a Babiš s Okamurkou je používají, ale od vás a těsně před volbami to vypadá no… blbě, hloupě, zoufale?“ posteskl si nad ODS dále v diskusi uživatel Michal Kuběna.

„Ceny rostou celosvětově, je špatná dostupnost, zdražují energie, doprava i vstupní suroviny… fakt za to může Babiš na celé planetě??? To už jste opravdu tak hloupí?“ ptá se zase jistý Michal Vyvial. „To je fakt trapný... nedivím se, že vám klesají preference,“ vysmál se občanským demokratům Martin Peter.

K celé věci se vyjádřil i vlivný poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher. „Uff, vláda tedy opravdu nemůže za to, že na světových trzích stoupají ceny energií, ropy, plynu, kovů, papíru nebo stavebních materiálů (postcovidová doba, Green Deal). Tohle je argumentace na úrovni jarmarku SPD, sorry jako,“ ulevil si politik a dopsal dotaz: „Ještě jinak, kdyby vládlo SPOLU, ceny by nestouply?“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…